4 822 aktuálních nabídek
od 265 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres České Budějovice
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů České Budějovice

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 997 350 Kč do 14 992 000 Kč

Ceny bytů v okrese České Budějovice

Cena bytů na prodej v okrese České Budějovice se momentálně pohybuje od 997 350 Kč do 14 992 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 779 Kč do 71 831 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 72 359 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 66 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese České Budějovice.

Jaké jsou byty na prodej v okrese České Budějovice?

Na trhu v Českých Budějovicích jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (98) v cenách od 2 230 000 Kč, následují byty 3+1 (80) od 1 880 000 Kč, byty 2+1 (56) od 1 750 000 Kč, byty 3+kk (44) od 2 290 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (42) od 997 350 Kč, byty 4+kk (32) od 1 815 183 Kč, byty 1+1 (31) od 1 921 000 Kč, byty 4+1 (25) od 2 799 000 Kč, byty 5+kk (6) od 4 500 000 Kč, byty 5+1 a více (4) od 5 000 000 Kč a ostatní byty (2) od 6 990 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese České Budějovice, je byt , který má obytnou plochu 367 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese České Budějovice nabízíme byty v celkem 25 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Českých Budějovicích (339), Prodej bytů v Hluboké nad Vltavou (22), Prodej bytů v Týně nad Vltavou (10), Prodej bytů v Trhových Svinech (9), Prodej bytů ve Včelné (6), Prodej bytů v Borovanech (4), Prodej bytů ve Vrátu (4), Prodej bytů v Boršově nad Vltavou (3), Prodej bytů ve Všemyslicích (2), Prodej bytů v Mladošovicích (2), Prodej bytů v Žáru (2), Prodej bytů v Ševětíně (2), Prodej bytů ve Zlivi (2), Prodej bytů v Litvínovicích (2), Prodej bytů v Lišově (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem České Budějovice sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prachatice, Strakonice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a Český Krumlov.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (136), centrum (103), sídliště (60), okraj obce (13), rušná část obce (3), samota (1), zástavba rd (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (199). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Českých Budějovicích s garáží (37) nebo byty v Českých Budějovicích s parkovacím stáním (41).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (93) a 2. patře (89), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (163). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (45). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres České Budějovice na prodej byty v bezvadném stavu (130), v dobrém stavu (106), novostavby (103), po rekonstrukci (36), rozestavěné (24), k rekonstrukci (10), ve fázi projektu (8).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Českých Budějovicích dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese České Budějovice nabízejí nejčastěji zděné byty (132). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (115), jiné byty (41), skeletonové byty, montované byty (5), dřevěné byty (1), kamenné byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese České Budějovice

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese České Budějovice také k dispozici 2 byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese České Budějovice dle inzerenta:

V Českých Budějovicích a okolí pochází 412 bytů z nabídky realitních kanceláří a 8 bytů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: RE/MAX G8 Reality České Budějovice (59), RK Stejskal.cz s.r.o. (33), NEXT REALITY GROUP a.s. (33), HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. (32), M&M reality holding a.s. (20), JUSTO Česká republika (19), BIDLI reality, a.s. (14), RE/MAX Dynamic (12), REALITY ČTYŘLÍSTEK (10) a Jochmann reality s.r.o. (10). Dalších 8 bytů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese České Budějovice?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese České Budějovice 25 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Českých Budějovicích?

V okrese České Budějovice působí 312 realitních makléřů, spadajících pod 144 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, RE/MAX Dynamic České Budějovice, AD REALITY České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2 a RK Stejskal.cz s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese České Budějovice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Romana Marhounová, Aneta Hanzlíková, Petr Šťavíček, Ing. Miroslav Hodina, Klára Šašková, Eva Kasandová, Tadeáš Vaverka, Ing. Luboš Janeček, Bc. Pavel Matička a Karel Klosse.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českých Budějovic nabízí Romana Marhounová (50). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 32m2, České Budějovice, Nádražní

Prodej I. etapy nových bytů v designovém bytovém domě zahájen. Hledáte bydlení nebo vhodnou investici poblíž centra města České Budějovice s DOTOVANOU HYPOTÉKOU DEVELOPEREM ÚROKEM 2.99% po dobu 3 let! Nabízíme prodej bytů ve výstavbě s termínem dokončení 12/2023. Byty se…

Prodej bytu 1+1, 43m2, České Budějovice - České Budějovice 2, Bezdrevská

Nabízíme k prodeji (převodu družstevního podílu a členských práv a povinností) družstevní byt 1+1 v Bezdrevské ulici na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích. Jedná se o bytové družstvo jednoho vchodu, byty nelze převést do osobního vlastnictví. Byt je…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, České Budějovice - České Budějovice 7, Mánesova

REALITYPLUS - Marie Jáchymová

Byt 2kk, lodžie, sklep, parkovací stání. Byt je ve 2.np. Cena je vč. DPH Úsporné moderní technologie zajiští spokojený život našich klientů. Velmi nám záleží na technickém nastavení…

Prodej bytu 2+kk, 47m2, České Budějovice - České Budějovice 7, Mánesova

REALITYPLUS - Marie Jáchymová

Podej zahájen - 2.np, byt 2+kk, balkon, sklad. V ceně vč. DPH je parkovací stání. Úsporné moderní technologie zajiští spokojený život našich klientů. Velmi nám záleží…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 40m2, České Budějovice - České Budějovice 7, Mánesova

REALITYPLUS - Marie Jáchymová

Prodej zahájen - Cena vč. DPH zahrnuje - Byt 1+kk, balkon, sklep, parkovací stání. Byt je ve 2. np. Úsporné moderní technologie zajiští spokojený život našich klientů. Velmi nám…

Prodej bytu 2+1, 61m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Zachariášova

Expresninemovitosti.cz

V zastoupení majitele Vám nabízíme velmi zajímavou investiční příležitost.Jedná se o prodej družstevního bytu 2+1 s možností přepisu do OV ( poplatek cca 11.000,-Kč) a možnost provedení přestavby na 3+1.Dispozice bytu je 2+1 o celkové výměře 61 m2

Prodej bytu 5+1 a více, 153m2, Trhové Sviny, Branka

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej nadstandartního mezonetového bytu o 153 m2, s podílem na přilehlém pozemku/zahradě, s vyhrazeným parkovacím stáním, ve zděném dvoupatrovém bytovém domě, ul. Branka, Trhové Sviny. Jedná se o atypický byt po…

Prodej bytu 5+1 a více, 50m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Štítného

Zprostředkujeme Vám exkluzivní prodej nových bytů v centru ČB. V objektu bude celkem 12 bytů. Nabízíme byt o velikosti 2kk . K bytu lze dokoupit zastřešené parkovací stání v dvorním traktu domu. Dům je řadovou zástavbou v centru města. V místě jsou v pěší…

Prodej bytu 2+1, 62m2, Hluboká nad Vltavou, Fügnerova

Nabízíme k prodeji byt 2+1 s balkónem o výměře 62m2, OV, ulice Fügnerova v Hluboké nad Vltavou. Byt se nachází v 5. patře ze šesti kompletně revitalizovaného panelového domu - zateplení, fasáda, výtah, nové balkóny. Dispozice bytu vstupní chodba, komora,…

Prodej bytu 3+1, 77m2, České Budějovice - České Budějovice 2

AD REALITY

Ve výhradním zastoupení vlastníka nabízíme ke koupi panelový byt velikosti 3+1, situovaný v lokalitě sídliště Vltava (Labská ulice) v  Českých Budějovicích. Celková plocha [77m2], plocha bytu [76m2] + sklep [1.0m2]. V průběhu roku 2023 v rámci následné revitalizace domu…

Prodej bytu 5+kk, 196m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Kostelní

CENTURY 21 Česká republika

Prostor, vzdušnost, klid a dřevo.Toto jsou hlavní charakteristiky nabízeného mezonetového bytu.Jednotka se nachází ve 3. nadzemním podlaží cihlového domu, který leží v klidné, jednosměrné ulici Kostelní. Z této ulice je to do historického centra Českých Budějovic pouhých 10…

Prodej bytu 1+1, 40m2, České Budějovice, Sokolská

Nabízíme ke koupi byt 1+1 s balkonem, v osobním vlastnictví v ulici Sokolská, sídliště Šumava, České Budějovice. Byt se nachází v pátém patře, celková plocha bytu je cca…

Prodej bytu 2+1, 67m2, České Budějovice, Plzeňská

Při rychlém jednání SLEVA možná! Nabízíme ke koupi prostorný a světlý byt 2+1 s balkonem v osobním vlastnictví po rekonstrukci, ve vyhledávané lokalitě Plzeňská ulice,…

Prodej bytu 3+1, 66m2, České Budějovice - České Budějovice 4

Nabízíme k prodeji pěkný byt 3+1 v osobním vlastnictví ve vyhledávané lokalitě v Suchém Vrbném v ulici Dobrovodská. Bytová jednotka je situována v přízemí…

Prodej bytu 2+1, 79m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Štítného

prodej bytu 2+1 v osobním vlastnictví. Dispozičně je byt rozdělen na kuchyni, dva pokoje (20,7 a 17,7 m2), koupelnu, samostatné WC, spíž, komoru (šatna). Byt je před rekonstrukcí, nachází se poblíž pěší zóny v ČB v prvním patře cihlového domu s osmi bytovými…

Prodej bytu 2+1, 63m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Plzeňská

prodej bytu 2+1 s balkonem v prvním patře na Plzeňské. Byt je po zdařilé rekonstrukci koupelny, WC (samostatné ), rozvodů elektřiny (měď), nová kuchyňská linka. Krytiny podlah jsou parkety a dlažba. Topení a ohřev vody dálkové. Bytová jednotka se nachází…

Prodej bytu 3+1, 83m2, Svatý Jan nad Malší

ERA Premiéra

Nová cena ! Sleva 200 000 Kč. Aktuálně byt pořídíte za cenu 2 790 000 Kč. ERA Reality PREMIÉRA nabízí exkluzivně prodej ( pronájem ) bytové jednotky v osobním vlastnictví v obci Svatý Jan nad Malší. Dispozičně velmi dobře řešený byt 3 + 1 má výměru 73 m2 + 2…

Prodej bytu 3+kk, 73m2, Radošovice

ERA Premiéra

Nová cena ! ERA Reality Premiéra nabízí exkluzivně prodej bytové jednotky v osobním vlastnictví o dispozici 3 + kk v obci Radošovice. Na přelomu roku využijte slevy 400 000 Kč z původní ceny bytu. Byt lze financovat hypotékou, předpoklad splátky při akontaci 10% - 12…

Prodej bytu 2+kk, 57m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Polní

REALDOMUS s.r.o.

Společnost REALDOMUS Vám ve výhradním zastoupení majitele zprostředkuje prodej bytu v atraktivní lokalitě v Českých Budějovicích. Ulice Polní se nachází v širším centru města. Samotná jednotka se nachází v 3. patře zděného domu. Dispozice bytu je 2+kk s praktickým…

Prodej bytu 3+1, 66m2, České Budějovice - České Budějovice 2

SORENT - CB s.r.o.

Nabízíme Vám v zastoupení majitele prodej prostorného bytu ulice Větrná 52. Dispozice bytu 4.patro s výtahem - 3+1 s šatnou - předsíň, šatna, samostatné WC, koupelna, kuchyně s jídelním koutem (sever), obývací pokoj (západ), pokoj (jih), pokoj (sever), sklep. Byt je…

Prodej bytu 4+kk, 103m2, Hluboká nad Vltavou

SORENT - CB s.r.o.

Nabízím ve výhradním zastoupení majitele k prodeji světlý, slunný byt 4KK se zděným sklepem s celkovou podlahovou plochou 103m2, 2x terasa, sklep, garáž 23,79m2. Možnost přikoupení 2 x venkovní parkovací stání. Byt je kompletně nadstandardně zařízený (vybavení nové, nepoužité).…


TOPlist TOPlist