4 633 aktuálních nabídek
od 293 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres České Budějovice
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů České Budějovice

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 490 000 Kč do 14 356 000 Kč

Ceny bytů v okrese České Budějovice

Cena bytů na prodej v okrese České Budějovice se momentálně pohybuje od 1 490 000 Kč do 14 356 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 6 538 Kč do 62 993 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 72 547 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 74 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese České Budějovice.

Jaké jsou byty na prodej v okrese České Budějovice?

Na trhu v Českých Budějovicích jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (75) v cenách od 2 000 000 Kč, následují byty 3+1 (57) od 1 490 000 Kč, byty 3+kk (45) od 2 490 000 Kč, byty 2+1 (37) od 2 190 000 Kč, byty 4+kk (36) od 4 990 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (35) od 1 990 000 Kč, byty 4+1 (14) od 2 060 000 Kč, byty 1+1 (13) od 2 450 000 Kč, byty 5+1 a více (4) od 5 490 000 Kč, byty 5+kk (4) od 8 950 000 Kč, ostatní byty (1) a pokoje (1) od 6 295 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese České Budějovice, je byt za cenu 8 950 000 Kč , který má obytnou plochu 190 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese České Budějovice nabízíme byty v celkem 26 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Českých Budějovicích (247), Prodej bytů v Hluboké nad Vltavou (18), Prodej bytů v Týně nad Vltavou (9), Prodej bytů ve Srubci (7), Prodej bytů v Trhových Svinech (6), Prodej bytů v Dubném (4), Prodej bytů ve Zlivi (4), Prodej bytů v Dobré Vodě u Českých Budějovic (3), Prodej bytů ve Včelné (3), Prodej bytů v Nových Hradech (2), Prodej bytů ve Starých Hodějovicích (2), Prodej bytů v Lišově (2), Prodej bytů ve Vrátu (2), Prodej bytů v Rudolfově (1), Prodej bytů v Horní Stropnici (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem České Budějovice sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prachatice, Strakonice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a Český Krumlov.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (107), centrum (89), sídliště (27), okraj obce (7), rušná část obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (173). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Českých Budějovicích s garáží (26) nebo byty v Českých Budějovicích s parkovacím stáním (37).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (97) a 2. patře (72), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (112). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (19). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres České Budějovice na prodej byty novostavby (97), v bezvadném stavu (89), v dobrém stavu (56), po rekonstrukci (39), ve fázi projektu (16), rozestavěné (15), k rekonstrukci (7).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Českých Budějovicích dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese České Budějovice nabízejí nejčastěji zděné byty (123). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (68), jiné byty (37), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese České Budějovice

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese České Budějovice také k dispozici tři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese České Budějovice dle inzerenta:

V Českých Budějovicích a okolí pochází 317 bytů z nabídky realitních kanceláří a 5 bytů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: NEXT REALITY GROUP a.s. (41), RE/MAX G8 Reality Praha (32), HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. (25), RONDO - obchodní a realitní společnost, s.r.o. (15), REALITYPLUS - Marie Jáchymová (12), Jochmann reality s.r.o. (12), BIDLI reality, a.s. (10), RK Realvize s.r.o. (9), JTH Group a.s. (9) a BYTY POHŮRKA s.r.o. (9). Dalších 5 bytů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese České Budějovice?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese České Budějovice 21 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Českých Budějovicích?

V okrese České Budějovice působí 272 realitních makléřů, spadajících pod 140 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o. Kamenný Újezd, AD REALITY České Budějovice, RE/MAX Dynamic České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice a RK Stejskal & Šandera s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese České Budějovice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Klára Šašková, Petr Šťavíček, Pavel Čada, Jan Kubeš, Bc. Petra Puschnerová, Tomáš Pelda, Irena Krigarová, Ing. Miroslav Hodina, Mgr. Petr Wölfl a Jitka Bláhová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českých Budějovic nabízí Romana Marhounová (45). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 4+1, 78m2, České Budějovice, K. Štěcha

LOŠKOVÁ REALITY & TAMPÍROVÁ HYPOTÉKY

Nabízíme Vám ke koupi bytovou jednotku 4+1 , 78m2 + balkon , sklepní koje ,ulice K.Štěcha ,České Budějovice

Prodej bytu 3+kk, 164m2, České Budějovice, Ant. Barcala

Prodej bytu 3+kk, 164 m?, České Budějovice, ul. Ant. Barcala

Prodej bytu 2+kk, 70m2, České Budějovice - České Budějovice 2, České Vrbné 2405

Prodej nadstandardního bytu o dispozici 2+kk, upraveného na 3+kk. oupi nemovitosti lze financovat hypotečním úvěrem, který je možné převést za stávajících podmínek u KB ( úrok 2,29%…

Prodej bytu 5+1 a více, 101m2, České Budějovice - České Budějovice 3, J. Š. Baara

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje koupi dvou bytových jednotek o dispozici 1+1 a 1+kk ve zděném bytovém domě na adrese J. Š. Baara č.p. 2614, centrum města České Budějovice. Oba byty jsou momentálně zapsané jako 1 bytová jednotka v BD se samostatným vchodem a společným…

Prodej bytu 4+1, 145m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Puklicova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej nově vymalované a vybavené mezonetové bytové jednotky 4+1 s jídelnou, šatnou a střešní terasou v širším centrum města České Budějovice, ul. Puklicova (u obchodního centra IGY). Byt o podlahové ploše 145 m2 se nachází…

Prodej bytu 2+kk, 77m2, Hluboká nad Vltavou, Třeboňská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej zařízeného bytu 2+kk v cihlovém bytovém domě u řeky ve městě Hluboká nad Vltavou, ul. Třeboňská. Bytová jednotka o výměře 76,8 m2 se nachází ve 2 patře a má výhled na věž státního hrad a zámku Hluboká nad…

Prodej pokoje, 131m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Skuherského

Prodej podkrovního bytu o velikosti 131m2, Skuherského, České Budějovice

Prodej bytu 4+kk, 105m2, České Budějovice - České Budějovice 4, Vrbenská

Předkolaudační sleva na byt 4kk o velikosti 105,28 m2 se dvěma balkony a lodžií

Prodej bytu 2+kk, 67m2, České Budějovice - České Budějovice 4, Vrbenská

Předkolaudační sleva na byt 2kk o velikosti 67,21 m2 s velkou lodžií v rezidenci Dubičný Potok

Prodej bytu 3+kk, 86m2, České Budějovice - České Budějovice 4, Vrbenská

Předkolaudační sleva na atypický byt 3kk o velikosti 86,89 m2 s lodžií a balkonem

Prodej bytu 3+1, 78m2, Hluboká nad Vltavou, Třeboňská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej světlé udržované bytové jednotky 3+1 se dvěma koupelnami, v 1. patře bytového domu a možností vícegeneračního bydlení ve městě Hluboká nad Vltavou, ul. Třeboňská. Byt má velice zajímavou dispozici, kterou naleznete podrobně zakreslenou…

Prodej bytu 4+kk, 127m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Chelčického

V exkluzivním zastoupení Vám nabízíme novou nemovitost na prodej. Jedná se o prostorný byt 4+kk, který se nachází v mimořádně vyhledávané lokalitě v Českých Budějovicích, konkrétně v ulici Chelčického v blízkosti centra. Tento moderní byt je situován na jihozápad…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 48m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Chelčického

V exkluzivním zastoupení Vám nabízím nově uvedený byt 1+kk, v novostavbě bytového domu. Tato útulná nemovitost se nachází v lokalitě České Budějovice 6 na ulici Chelčického. Byt disponuje sprchovým koutem a zděným jádrem, což představuje výhodu v podobě trvanlivosti…

Prodej bytu 2+1, 63m2, České Budějovice - České Budějovice 2, Branišovská

Nabízíme k prodeji prostorný byt 2+1 o celkové ploše 63 m2 s balkonem, situovaným na jižní stranu. Tento byt se nachází ve třetím patře panelového domu s výtahem a nabízí příjemné bydlení v klidné lokalitě. Dispozice bytu zahrnuje prostorný…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 37m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Chelčického

Ve výhradním zastoupení nabízíme byt 1+kk o celkové ploše 37,5 m2 v prestižní novostavbě Rezidence Knapp, Byt se nachází ve čtvrtém patře a je orientován na východ. Dispozice zahrnuje prostornou předsíň, koupelnu s toaletou a sprchovým koutem.…

Prodej bytu 2+1, 79m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Štítného

prodej bytu 2+1 v osobním vlastnictví. Dispozičně je byt rozdělen na kuchyni, dva pokoje (20,7 a 17,7 m2), koupelnu, samostatné WC, spíž, komoru (šatna). Byt je před rekonstrukcí, nachází se poblíž pěší zóny v ČB v prvním patře cihlového domu s osmi bytovými…

Prodej bytu 2+1, 64m2, České Budějovice - České Budějovice 2, J. Opletala

Proxima Reality, s.r.o. nabízí k prodeji moderní byt 2+1 v ul. J. Opletala v Českých Budějovicích. Byt se nachází v 6. patře osmipatrového revitalizovaného domu. Celková plocha 64 m2, orientace bytu na východ a západ s krásným výhledem…

Prodej bytu 4+1, 135m2, České Budějovice - České Budějovice 5, Dělnická 146/19

Vicek Reality

Prodej podkrovního bytu o výměře 135 m2, terasa 24 m2, Pětidomí, České Budějovice 5


TOPlist TOPlist