4 827 aktuálních nabídek
od 265 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres České Budějovice
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej České Budějovice

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 930 000 Kč do 35 000 000 Kč

Ceny domů v okrese České Budějovice

Cena domů na prodej v okrese České Budějovice se momentálně pohybuje od 930 000 Kč do 35 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 456 Kč do 167 694 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese České Budějovice. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Českých Budějovic nabízejí od 950 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese České Budějovice?

Na trhu v Českých Budějovicích jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (248) v cenách od 930 000 Kč, následují chaty (33) od 950 000 Kč, chalupy (23) od 1 250 000 Kč, vily (13) od 8 950 000 Kč, činžovní domy (10) od 6 450 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (5) od 2 490 000 Kč, domy na klíč (2) , dvougenerační domy (1) od 8 755 000 Kč a historické objekty (1) .

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres České Budějovice na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (105), v bezvadném stavu (97), novostavby (54), k rekonstrukci (36), rozestavěné (16), ve fázi projektu (12), po rekonstrukci (12), k demolici (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci České Budějovice, který má obytnou plochu 1243 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese České Budějovice se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 19354 m2 má dům v obci Borovany. Naopak nejmenší pozemek o výměře 20 m2 získáte při koupi domu v obci Kamenný Újezd za cenu 1 190 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese České Budějovice nabízíme domy v celkem 75 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Českých Budějovicích (70), Prodej domů v Kamenném Újezdě (16), Prodej domů v Trhových Svinech (13), Prodej domů v Hrdějovicích (13), Prodej domů v Hosíně (12), Prodej domů v Římově (11), Prodej domů v Horní Stropnici (10), Prodej domů v Lišově (10), Prodej domů v Týně nad Vltavou (9), Prodej domů ve Včelné (9), Prodej domů v Závratech (8), Prodej domů ve Srubci (8), Prodej domů v Borovanech (8), Prodej domů v Hluboké nad Vltavou (6), Prodej domů v Dobré Vodě u Českých Budějovic (6).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem České Budějovice sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prachatice, Strakonice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a Český Krumlov.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese České Budějovice uvádějí následující informace: klidná část obce (140), centrum (47), okraj obce (41), polosamota (21), samota (3), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese České Budějovice nabízejí nejčastěji zděné domy (145). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (76), dřevěné domy (14), kamenné domy (4), panelové domy (1), montované domy (1), skeletonové domy či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese České Budějovice

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese České Budějovice také k dispozici 2 domy v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese České Budějovice dle inzerenta:

V Českých Budějovicích a okolí pochází 330 domů z nabídky realitních kanceláří a 6 domů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (36), RK Stejskal.cz s.r.o. (29), RE/MAX G8 Reality České Budějovice (15), NEXT REALITY GROUP a.s. (13), KINGFISHER CB DEVELOPMENT s.r.o. (13), Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o. (12), RK CHALUPA s.r.o. (12), Kontakt servis CZ s.r.o. - člen DRK ČR (9), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (9) a RE/MAX Dynamic (9). Dalších 6 domů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese České Budějovice?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese České Budějovice 21 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Českých Budějovicích?

V okrese České Budějovice působí 314 realitních makléřů, spadajících pod 144 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, AD REALITY České Budějovice, HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, RE/MAX Dynamic České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice a RK Stejskal.cz s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese České Budějovice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Romana Marhounová, Aneta Hanzlíková, Petr Šťavíček, Ing. Miroslav Hodina, Klára Šašková, Eva Kasandová, Tadeáš Vaverka, Ing. Luboš Janeček, Bc. Pavel Matička a Karel Klosse.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českých Budějovic nabízí Romana Marhounová (51). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 305

Prodej rodinného domu, 674m2, Dříteň

LeoReal Uherské Hradiště

Exkluzivně Vám nabízíme ke koupi velmi pěkný rodinný dům 4+kk v klidné části obce Dříteň, která se nachází 12 km severozápadně od Hluboké nad Vltavou. Přízemní zděná stavba typu Bungalov byla zkolaudována v roce 2014, je postavena na pozemku o velikosti…

Prodej zemědělské usedlosti, 1241m2, Týn nad Vltavou - Netěchovice, Netěchovice

Zprostředkujeme Vám prodej vesnického stavení po částečné rekonstrukci. Plocha zahrady s kopanou studnou je 1241 m2, zastavěná část 581 m2 (i stodoly). Na obytné části je třeba dokončit některé detaily. Objekt je částečně podsklepen, na obytnou část…

Prodej rodinného domu, 234m2, Pištín - Češnovice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu s dvorkem a terasou v obci Češnovice, Pištín. Jedná se o samostatně stojící útulný dům s dispozicí 2+1 a podlahovou plochou cca 45 m2, s uzavřeným dvorkem, který v nedávné době prošel…

Prodej rodinného domu, 230m2, Ostrolovský Újezd

Alfareality - realitní kancelář, s.r.o.

Prodej rodinného domu v obci Ostrolovský Újezd 13 km od Českých Budějovic V domě jsou 2 byt. jednotky - 1. byt - 2+1, 97 m2 vytápění - krbová kamna s výměníkem - rozvod do radiátoru 2. byt- 4 kk, 128 m2 vytápění na tuhá paliva.…

Prodej rodinného domu, 718m2, Vrábče - Koroseky

Alfareality - realitní kancelář, s.r.o.

Realitní kancelář LUXTA s.r.o. ve výhradním zastoupení nabízí prodej rozestavěného rodinného domu v obci Vrábče – Koroseky, žádané lokalitě Jižních Čech pro milovníky přírody a klidu. Výhodou tohoto místa je, že obec není průjezdná, což zajišťuje její klid, který lze využít…

Prodej rodinného domu, 334m2, Zliv, Na Výsluní

prodej dvougeneračního řadového domu v atraktivní lokalitě, obec ZLIV, 4 km od Hluboké nad Vltavou. Nemovitost je v dobrém technickém stavu, vhodná k okamžitému užívání, nebo k rekonstrukci podle představ nového majitele. Cihlový patrový dům nabízí dvě bytové jednotky. Jednu…

Prodej rodinného domu, 614m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Střížovská

prodej rodinného domu v Nových Hodějovicích. Dispozičně se ve zvýšeném přízemí nachází byt 2+1 s koupelnou (WC, sprcha), k využití je půdní prostor. Na zahradě je kolna s přístřešky. Objekt je podsklepen, napojen na kanalizaci, obecní vodovod, plyn. Možností je výměna…

Prodej rodinného domu, 165m2, Včelná, tř. 5. května

ERA Premiéra

ERA Reality PREMIÉRA nabízí exkluzivně do prodeje dvougenerační rodinný dům se zahradou o výměře 1404 m2, kterou je dle ÚPI možné rozdělit až na 2 stavební pozemky. Zajímavá investiční příležitost v těsné blízkosti Obecního úřadu Včelná. Dům má své kouzlo…

Prodej rodinného domu, 112m2, Drahotěšice

ERA Premiéra

Nová cena ! Původní cena - 5 490 000 Kč - sleva 500 000 Kč. Doporučuji ! Cena dále k jednání. ERA Reality PREMIÉRA nabízí exkluzivně prodej rodinného domu v malebné vesnici Drahotěšice. Dům, který je předmětem prodeje, nabízí i nebytové prostory, které ještě nedávno…

Prodej rodinného domu, 115m2, České Budějovice - České Budějovice 5, Pod Lékárnou

ERA Premiéra

Využijte možnosti pořídit bydlení v rodinném domě za cenu bytu ve vyhledávané lokalitě města České Budějovice ! ERA Reality PREMIÉRA nabízí exkluzivně prodej rodinného domu v lokalitě Suché Vrbné v Českých Budějovicích. Dům je svou dispozicí a polohou…

Prodej rodinného domu, Lišov, Čechova

REALDOMUS s.r.o.

Společnost REALDOMUS Vám zprostředkuje prodej rodinného domu v Lišově u Českých Budějovic. Rodinný dům je prakticky rozdělen na dvě bytové jednotky. Po vstupu do domu je centrální chodba s garáží, na jejímž konci je přístup do zahrady. V přízemí je menší…

Prodej rodinného domu, 1524m2, Žimutice - Pořežany

Nabízíme k prodeji rodinný dům 5+kk s bazénem, velkou stodolou, posezením, grilem v Pořežanech. Pořežany jsou malá klidná obec ležící na strategickém místě s dobrou dostupností do města. Dálnice D1 je od domu 15km, České Budějovice 30km, Týn nad Vltavou 10km. Dům…

Prodej rodinného domu, 227m2, Boršov nad Vltavou - Poříčí, Pod Skálou

Pokud hledáte krásný dům s výhledem na řeku, blízko Českých Budějovic nebo Českého Krumlova, tak čtěte dál. Pokud chcete založit nový domov nebo koupit místo k podnikání, tak pro obě možnosti je tato nemovitost ideální. Dům je dvougenerační a dva byty (hlavní 187m2…

Prodej chaty, 38m2, Strážkovice

SORENT - CB s.r.o.

Nabízíme na prodej pěknou zděnou chatu 2+1 s vlastním pozemkem 549 m2 v osadě Želízkův mlýn u Strážkovic, 13 km od Č. Budějovic. Chatová osada se nachází uprostřed lesů, v blízkosti řeky Stropnice, kde je možné rybařit na mimopstruhovém revíru.…

Prodej rodinného domu, 250m2, Trhové Sviny

SORENT - CB s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji řadový rodinný dům s vjezdem do průčelí domu. V přízemí se nachází - kuchyně, špajz, obývací pokoj, koupelna. V patře jsou 3 pokoje a prostorný půdní prostor, úložný prostor. Za domem se nachází velká zahrada…

Prodej rodinného domu, 274m2, Trhové Sviny - Bukvice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej samostatně stojícího domu s dispozicí bytu 3+kk, 90 m2, v obci Bukvice, Trhové Sviny. Cca před šesti lety z původního kulturního sálu vznikl útulný a prostorný byt s obývákem, kuchyňským koutem a špajskou, dvěma…

Prodej rodinného domu, 783m2, Ločenice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu, 3+1, se zahradou a stodolou v obci Ločenice. Jedná se o původní stavení situované ve spodní/jižní části návsi obce, která postupně procházela dobovou rekonstrukcí, naposledy přibližně před 25-ti lety. Obytná část…

Prodej vily, Včelná, Rybákova 291

Vicek Reality

Nabízíme na prodej vilu ze 70. let. Vila má zastavěnou plochu 126 m2, je kompletně podsklepená a krom dvou obytných pater nabídne i půdní prostor. Vila stojí na pozemku o rozloze…

Prodej rodinného domu, 1103m2, Včelná, Rybákova 291

Vicek Reality

Nabízíme na prodej vilu ze 70. let. Vila má zastavěnou plochu 126 m2, je kompletně podsklepená a krom dvou obytných pater nabídne i půdní prostor. Vila stojí na pozemku o rozloze…

Prodej rodinného domu, Borovany - Třebeč

Nabízíme Vám v rámci insolvenčního řízení prodej rozlehlého areálu, jehož součástí je dům, mimo jiné s krytým proskleným bazénem, určený k trvalému bydlení. Do nemovitosti aktuálně není zajištěný přístup pro prohlídky.Obytná část má 2 NP, které se dají rozdělit jako dvougenerační…


TOPlist TOPlist