4 633 aktuálních nabídek
od 293 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Rodinné domy
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres České Budějovice
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej České Budějovice

Aktuálně se zde cena rodinných domů k prodeji pohybuje od 960 000 Kč do 25 990 000 Kč

Ceny rodinných domů v okrese České Budějovice

Cena rodinných domů na prodej v okrese České Budějovice se momentálně pohybuje od 960 000 Kč do 25 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 212 Kč do 114 043 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější rodinné domy k prodeji v okrese České Budějovice.

Jaké jsou domy na prodej v okrese České Budějovice?

Na trhu v Českých Budějovicích jsou v současné době různé druhy domů, kdy nejpočetnější jsou rodinné domy (273) v cenách od 960 000 Kč, následují chaty (37) od 599 000 Kč, chalupy (17) od 2 300 000 Kč, vily (15) od 4 900 000 Kč, činžovní domy (13) od 8 480 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (6) od 4 640 000 Kč, dvougenerační domy (6) od 5 590 000 Kč, domy na klíč (3) od 4 690 000 Kč a historické objekty (2) od 8 990 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru rodinného domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav rodinného domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres České Budějovice na prodej nabízeny rodinné domy v bezvadném stavu (76), novostavby (73), v dobrém stavu (67), k rekonstrukci (26), rozestavěné (13), ve fázi projektu (12), po rekonstrukci (5).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší rodinný dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 9 570 000 Kč v obci Jílovice, který má obytnou plochu 790 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém rodinný dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese České Budějovice se dají právě teď najít rodinné domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 14690 m2 má rodinný dům za cenu 9 570 000 Kč v obci Jílovice. Naopak nejmenší pozemek o výměře 57 m2 získáte při koupi rodinného domu v obci České Budějovice za cenu 9 900 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality rodinných domů k prodeji

V okrese České Budějovice nabízíme rodinné domy v celkem 67 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej rodinných domů v Českých Budějovicích (64), Prodej rodinných domů v Hosíně (12), Prodej rodinných domů ve Srubci (12), Prodej rodinných domů v Hluboké nad Vltavou (12), Prodej rodinných domů v Trhových Svinech (11), Prodej rodinných domů v Roudném (9), Prodej rodinných domů v Homoli (7), Prodej rodinných domů v Týně nad Vltavou (7), Prodej rodinných domů v Boršově nad Vltavou (6), Prodej rodinných domů v Hlincové Hoře (6), Prodej rodinných domů ve Včelné (6), Prodej rodinných domů v Borku (6), Prodej rodinných domů v Hrdějovicích (5), Prodej rodinných domů v Římově (5), Prodej rodinných domů v Rudolfově (5).

Někdy se vyplatí nehledat rodinný dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem České Budějovice sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prachatice, Strakonice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a Český Krumlov.

Poloha rodinného domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají rodinné domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého rodinného domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej rodinných domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha rodinného domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru rodinných domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti rodinných domů k prodeji v okrese České Budějovice uvádějí následující informace: klidná část obce (127), centrum (47), okraj obce (16), polosamota (3), zástavba rd (2), rušná část obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace rodinného domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný rodinný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě rodinného domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese České Budějovice nabízejí nejčastěji zděné rodinné domy (134). V nabídce k prodeji jsou také jiné rodinné domy (58), dřevostavbydřevěné rodinné domy (4), montované rodinné domy (3), panelové rodinné domy (1), kamenné rodinné domy (1), skeletonové rodinné domy či rodinné domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej rodinných domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce rodinných domů v okrese České Budějovice

Kromě rodinných domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Českých Budějovicích také k dispozici 8 rodinných domů v dražbě či v aukci.

Nabídka rodinných domů v okrese České Budějovice dle inzerenta:

V Českých Budějovicích a okolí pochází 270 rodinných domů z nabídky realitních kanceláří a 3 rodinné domy jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde rodinné domy k prodeji inzerují tyto realitky: NEXT REALITY GROUP a.s. (28), RONDO - obchodní a realitní společnost, s.r.o. (17), RK Realvize s.r.o. (14), KINGFISHER CB DEVELOPMENT s.r.o. (13), RK CHALUPA s.r.o. (13), REALDOMUS s.r.o. (12), BIDLI reality, a.s. (9), RK Stejskal & Šandera s.r.o. (9), Jižní reality s.r.o. (8) a HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. (8). Další 3 rodinné domy jsou nabízené přímo od majitele bez realitky.

Jak najít vhodný rodinný dům na prodej v okrese České Budějovice?

Pokud máte konkrétní představu rodinného domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný rodinný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese České Budějovice 19 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví rodinný dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout rodinný dům v Českých Budějovicích?

V okrese České Budějovice působí 125 realitních makléřů, spadajících pod 75 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o. Kamenný Újezd, HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, AD REALITY České Budějovice, RE/MAX Dynamic České Budějovice, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice a RK Stejskal & Šandera s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese České Budějovice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Romana Marhounová, Klára Šašková, Aneta Hanzlíková, Petr Šťavíček, Radek Kujal, Ing. Lenka Marešová, Michal Pavel, Milan Pouzar, Pavel Čada a Jan Kubeš.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českých Budějovic nabízí Klára Šašková (16). Pokud chcete prodat či pronajmout rodinný dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 282

Prodej rodinného domu, Strážkovice

Prodej domu, 174 m2, Strážkovice, okr. České Budějovice

Prodej rodinného domu, Hradce

Prodej rekreační domku k celoročnímu bydlení se zahradou a garáží, obec Hradce, okr. CB

Prodej rodinného domu, Hluboká nad Vltavou, Dvořákova

Prodej domu v osobním vlastnictví 205 m², Hluboká nad Vltavou

Prodej rodinného domu, Homole

Prodej novostavby Rodinného domu – 2 x bytová jednotka 4+KK – Nové Homole u Č.B.

Prodej rodinného domu, 147m2, Zvíkov

HVB Real Estate s.r.o.

Nabízíme k prodeji novostavbu rodinného domu typu bungalov s krásným výhledem v obci Zvíkov nedaleko Českých Budějovic. Jedná se o nemovitost s dispozicí 4+kk a užitné ploše 147 m2 na pozemku 1445 m2 v současnosti před…

Prodej rodinného domu, 142m2, Vráto

Ve výhradním zastoupení skupiny Livest Vám nabízíme prodej novostavby bytu 5+kk ve vile o dvou bytových jednotkách. Nachází se ve Vrátě, na severním okraji Českých Budějovic. V rámci projektu Na ...

Prodej rodinného domu, 2448m2, Trhové Sviny, Rejta

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej souboru nemovitostí: 1) Prostorný a světlý patrový rodinný dům z roku 2012 do tvaru L o dispozici 5+kk se 2 koupelnami a terasou; 2) Oplocený pozemek o výměře 2.448 m2 s automatickou bránou s různými…

Prodej rodinného domu, 233m2, České Budějovice - České Budějovice 7, Plavská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej částečně podsklepeného rodinného domu se 2 byt. jednotkami (3+1, 3+kk) s garáží a venkovním vyhřívaným bazénem v žádané lokalitě ul. Plavská č.p. 1415/30, České Budějovice. Ve zděném domě, jehož obvodové zdi jsou zatepleny polystyrenem…

Prodej rodinného domu, 220m2, České Budějovice - České Budějovice 6

Nabízíme k prodeji rodinný dům 8+1 v části obce České Budějovice 6 - Nové Hodějovice, v lokalitě zastavěné převážně rodinnými domy. Dům lze využít pro rodinné bydlení s možností zřízení sídla firmy. Nemovitost má dvě obytná podlaží. V 1. NP: vstupní prostor, obývací…

Prodej rodinného domu, Drahotěšice

REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o.

Prodej, Rodinné domy, 0 m2 - Drahotěšice

Prodej rodinného domu, Slavče, Slavče 31

Vicek Reality

Prodej stavení s uzavřeným dvorem a zahradou v podhůří Slepičích hor, Slavče u Trhových Svinů

Prodej rodinného domu, České Budějovice - České Budějovice 4, Dobrovodská 152/5

Vicek Reality

Nabízíme na prodej rodinný dům se čtyřmi bytovými jednotkami, 443 m2

Prodej rodinného domu, Jankov - Holašovice

Prodej barokních selských stavení v obci – RD – Jankov - Holašovice

Prodej rodinného domu, Pištín - Pašice

Broker Consulting, a.s.

Prodej rodinné domy, 180 m2 - Pištín - Pašice

Prodej rodinného domu,

Prodej samostatného RD 4+kk se zahradou (400 m2) v obci Malovice u Netolic


TOPlist TOPlist