4 382 aktuálních nabídek
od 261 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Rodinné domy
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres České Budějovice
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej České Budějovice

Aktuálně se zde cena rodinných domů k prodeji pohybuje od 1 750 000 Kč do 26 800 000 Kč

Ceny rodinných domů v okrese České Budějovice

Cena rodinných domů na prodej v okrese České Budějovice se momentálně pohybuje od 1 750 000 Kč do 26 800 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 8 117 Kč do 124 302 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější rodinné domy k prodeji v okrese České Budějovice.

Jaké jsou domy na prodej v okrese České Budějovice?

Na trhu v Českých Budějovicích jsou v současné době různé druhy domů, kdy nejpočetnější jsou rodinné domy (223) v cenách od 1 750 000 Kč, následují chaty (36) od 438 000 Kč, chalupy (18) od 1 250 000 Kč, vily (13) od 8 250 000 Kč, činžovní domy (10) od 9 990 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (4) od 2 490 000 Kč, domy na klíč (4) od 940 000 Kč, dvougenerační domy (1) od 8 755 000 Kč a historické objekty (1) .

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru rodinného domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav rodinného domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres České Budějovice na prodej nabízeny rodinné domy v bezvadném stavu (70), v dobrém stavu (49), novostavby (44), k rekonstrukci (25), rozestavěné (13), ve fázi projektu (12), po rekonstrukci (5), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší rodinný dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Jílovice, který má obytnou plochu 790 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém rodinný dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese České Budějovice se dají právě teď najít rodinné domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 14690 m2 má rodinný dům v obci Jílovice. Naopak nejmenší pozemek o výměře 32 m2 získáte při koupi rodinného domu v obci České Budějovice za cenu 6 690 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality rodinných domů k prodeji

V okrese České Budějovice nabízíme rodinné domy v celkem 65 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej rodinných domů v Českých Budějovicích (47), Prodej rodinných domů v Hosíně (12), Prodej rodinných domů v Trhových Svinech (11), Prodej rodinných domů v Hrdějovicích (9), Prodej rodinných domů ve Srubci (9), Prodej rodinných domů v Kamenném Újezdě (9), Prodej rodinných domů v Hluboké nad Vltavou (7), Prodej rodinných domů v Lišově (6), Prodej rodinných domů v Rudolfově (5), Prodej rodinných domů v Římově (5), Prodej rodinných domů ve Včelné (5), Prodej rodinných domů v Borku (4), Prodej rodinných domů ve Vrábči (4), Prodej rodinných domů v Dobré Vodě u Českých Budějovic (4), Prodej rodinných domů v Borovanech (4).

Někdy se vyplatí nehledat rodinný dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem České Budějovice sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prachatice, Strakonice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a Český Krumlov.

Poloha rodinného domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají rodinné domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého rodinného domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej rodinných domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha rodinného domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru rodinných domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti rodinných domů k prodeji v okrese České Budějovice uvádějí následující informace: klidná část obce (102), centrum (34), okraj obce (24), polosamota (6), rušná část obce (2), samota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace rodinného domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný rodinný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě rodinného domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese České Budějovice nabízejí nejčastěji zděné rodinné domy (98). V nabídce k prodeji jsou také jiné rodinné domy (49), dřevostavbydřevěné rodinné domy (4), panelové rodinné domy (1), montované rodinné domy (1) či rodinné domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej rodinných domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce rodinných domů v okrese České Budějovice

Kromě rodinných domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Českých Budějovicích také k dispozici 5 rodinných domů v dražbě či v aukci.

Nabídka rodinných domů v okrese České Budějovice dle inzerenta:

V Českých Budějovicích a okolí pochází 220 rodinných domů z nabídky realitních kanceláří a 3 rodinné domy jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde rodinné domy k prodeji inzerují tyto realitky: NEXT REALITY GROUP a.s. (20), RK Stejskal.cz s.r.o. (15), RK CHALUPA s.r.o. (13), RE/MAX Dynamic (10), RE/MAX G8 Reality České Budějovice (8), Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o. (8), M&M reality holding a.s. (7), HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. (7), Jižní reality s.r.o. (7) a GEPARD REALITY / Boars (7). Další 3 rodinné domy jsou nabízené přímo od majitele bez realitky.

Jak najít vhodný rodinný dům na prodej v okrese České Budějovice?

Pokud máte konkrétní představu rodinného domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný rodinný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese České Budějovice 11 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví rodinný dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout rodinný dům v Českých Budějovicích?

V okrese České Budějovice působí 123 realitních makléřů, spadajících pod 71 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, AD REALITY České Budějovice, REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o. Kamenný Újezd, HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, RE/MAX Dynamic České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice a RK Stejskal.cz s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese České Budějovice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Romana Marhounová, Petr Šťavíček, Aneta Hanzlíková, Ing. Miroslav Hodina, Jan Kubeš, Klára Šašková, Karel Klosse, Mgr. Mirlinda Králová, Eva Kasandová a Bc. Pavel Matička.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českých Budějovic nabízí Petr Šťavíček (13). Pokud chcete prodat či pronajmout rodinný dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 224

Prodej rodinného domu, Vitín

RE/MAX Dynamic

Nabízíme k prodeji nízkoenergetický, přízemní rodinný dům v klidné, okrajové části obce Vitín, vzdálené pouhých 14 km od Českých Budějovic. Součástí pozemku o celkové výměře 1801 m2 je 9 let starý rodinný dům se zastavěnou plochou 127 m2. Obytná část…

Prodej rodinného domu, 108m2, Boršov nad Vltavou

Nabízíme k prodeji samostatně stojící rodinný dům se zahradou v Boršově nad Vltavou. Dům se nachází v klidné části obce v ulici Obecní. Dispozice domu je 6+1 se dvěma velkými lodžiemi. Objekt…

Prodej rodinného domu, 234m2, Pištín - Češnovice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu s dvorkem a terasou v obci Češnovice, Pištín. Jedná se o samostatně stojící útulný dům s dispozicí 2+1 a podlahovou plochou cca 45 m2, s uzavřeným dvorkem, který v nedávné době prošel…

Prodej rodinného domu, Včelná, Dlouhé role

REALDOMUS s.r.o.

REALDOMUS Vám ve výhradním zastoupení majitele zprostředkuje prodej prostorného jednopodlažního domu - bungalovu s dispozicí 4+kk, v klidné zástavbě rodinných domů, v žádané lokalitě obce Včelná u Boršova nad Vltavou. Hlavní obytný prostor domu je propojen…

Prodej rodinného domu, 299m2, Dolní Bukovsko, Svinenská

prodej dvougeneračního domu po částečné rekonstrukci. Objekt má bezbariérový přístup v přízemí, kde se nachází kuchyně, dva pokoje, sprchový kout, dvě samostatná WC a komora. Dispozičně lze přízemí rozdělit na garsoniéru a byt 1+1. V patře započala rekonstrukce obytného…

Prodej rodinného domu, 334m2, Zliv, Na Výsluní

prodej dvougeneračního řadového domu v atraktivní lokalitě, obec ZLIV, 4 km od Hluboké nad Vltavou. Nemovitost je v dobrém technickém stavu, vhodná k okamžitému užívání, nebo k rekonstrukci podle představ nového majitele. Cihlový patrový dům nabízí dvě bytové jednotky. Jednu…

Prodej rodinného domu, 1103m2, Včelná, Rybákova 291

Vicek Reality

Nabízíme na prodej vilu ze 70. let. Vila má zastavěnou plochu 126 m2, je kompletně podsklepená a krom dvou obytných pater nabídne i půdní prostor. Vila stojí na pozemku o rozloze…

Prodej rodinného domu, 1524m2, Žimutice - Pořežany

Nabízíme k prodeji rodinný dům 5+kk s bazénem, velkou stodolou, posezením, grilem v Pořežanech. Pořežany jsou malá klidná obec ležící na strategickém místě s dobrou dostupností do města. Dálnice D1 je od domu 15km, České Budějovice 30km, Týn nad Vltavou 10km. Dům…

Prodej rodinného domu, 220m2, Rudolfov, Na Srbsku

prodej domu na Rudolfově v klidné lokalitě. Domek je řadový, napojen na kanalizaci a obecní vodovod. Vytápění je el. přímotopy a lokálními krbovými kamny. V přízemí se nachází kuchyně, obývací pokoj, chodba, schodiště do podkroví, koupelna (sprchový kout)…

Prodej rodinného domu, 89m2, Kamenný Újezd, Švehlův Sad 697

Nabízím k prodeji dostupné, nízkonákladové bydlení, ve skvělé lokalitě Kamenný Újezd u Českých Budějovic. Již poslední dům k dispozici. Měsíční reálné náklady…

Prodej rodinného domu, České Budějovice - České Budějovice 7, Na Děkanských polích

Jaroš Real Estate s.r.o.

Prodej luxusního rodinného domu (vily) o dispozici 7+1 (možno upravit na 8+1) zařízeného ve stylu baroka (novobarokní a neorokokový nábytek a doplňky). Rozlehlá rohová parcela o velikosti 1.096 m2 se zastavěnou plochou 250 m2

Prodej rodinného domu, 614m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Střížovská

prodej rodinného domu v Nových Hodějovicích. Dispozičně se ve zvýšeném přízemí nachází byt 2+1 s koupelnou (WC, sprcha), k využití je půdní prostor. Na zahradě je kolna s přístřešky. Objekt je podsklepen, napojen na kanalizaci, obecní vodovod, plyn. Možností je výměna…

Prodej rodinného domu, Jivno

Exkluzivně pro Vás uvádíme do prodeje rodinný dům o dispozici 8+kk v malebné jihočeské vesnici Jivno, jen na skok od centra Českých Budějovic. Díky své železobetonové konstrukci a zateplení (250 mm polystyrenu zvenku) jsou zde mimořádně nízké náklady na vytápění,…

Prodej rodinného domu, České Budějovice - České Budějovice 5, Jar. Ježka

RK Stejskal.cz s.r.o.

Prodej dvougeneračního rodinného domu o dvou bytových jednotkách (každá 85 m2), s prostornou garáží (37 m2) a zahradou, v atraktivní lokalitě Suché Vrbné v Českých Budějovicích. V přízemí se nachází kuchyň, 2 pokoje, pracovna s východem na terasu, koupelna…

Prodej rodinného domu, Lišov, třída 5. května

RK Stejskal.cz s.r.o.

Nabízíme prodej prvorepublikové vily s rozlehlou zahradou v Lišově.Vila o dvou nadzemních a jednoho podzemního podlaží byla postavena v roce 1934 a její celková užitná plocha činí 313 m2. K nemovitosti náleží pečlivě udržovaná zahrada o výměře…

Prodej rodinného domu, České Budějovice

www.rd-lednacek.cz Exklusivně nabízíme k prodeji nové samostatně stojící rodinné domy v obci Závraty 10 minut od Č.Budějovic (obec navazující na Nové Homole). Projekt zahrnuje 14 rodinných domů…

Prodej rodinného domu, České Budějovice

www.rd-lednacek.cz Exklusivně nabízíme k prodeji nové samostatně stojící rodinné domy v obci Závraty 10 minut od Č.Budějovic (obec navazující na Nové Homole). Projekt zahrnuje 14 rodinných domů…

Prodej rodinného domu, České Budějovice

www.rd-lednacek.cz Exklusivně nabízíme k prodeji nové samostatně stojící rodinné domy v obci Závraty 10 minut od Č.Budějovic (obec navazující na Nové Homole). Projekt zahrnuje 14 rodinných domů…

Prodej rodinného domu, 1260m2, Dobrá Voda u Českých Budějovic, K Lusnému

atkinson & partners s.r.o.

Nabízíme k prodeji prostorný rodinný dům v Dobré Vodě u Českých Budějovic o zastavěné ploše 180m2 s pozemkem o výměře1260 m2. Dům se nachází v ulici K Lusnému, s vlastní přístupovou cestou a posuvnou bránou, příjezd je…

Prodej rodinného domu, Hluboká nad Vltavou, Masarykova

RK Stejskal.cz s.r.o.

Předmětem prodeje je řadový rodinný dům v centru Hluboké n/V. K domu náleží zahrada s přímým vstupem do zámeckého parku. Vstup do domu je z hlavní Masarykovy ulice. V přízemí domu je chodba (3,7m2), hala (10,6m2), koupelna s toaletou a vanou (5,1m2),…

Prodej rodinného domu, Kamenný Újezd

Nabízíme Vám investici: Koupě projektu pro výstavbu jednoho Rezidenčního domu o třech bytových jednotkách, s parkovacím místem a  garáží s přímím vstupem do bytové jednotky.…


TOPlist TOPlist