Funkce uživatele
Moje oblíbené nemovitosti Moje filtry Upravit profil Vložit inzerát Dotazy
Region

Pravidla inzerce

 1. Vkládat inzerci je možné pomocí servisní sekce (https://admin.ceskereality.cz) nebo pomocí realitních programů a xml exportu.
 2. XML soubor pro automatické importování nemovitostí do sítě ČESKÉREALITY.cz musí být proveden podle specifikace: https://import.ceskereality.cz/specifikace/
 3. Vkládaný inzerát musí souviset se zaměřením serveru, tedy s inzercí nemovitostí. Je zakázáno vkládat obrázky a texty, které nesouvisejí s obsahem serveru, jsou urážlivé či rasistické a odporují zákonům České republiky.
 4. Objednavatel se zavazuje vyplnit jednotlivé kolonky v souladu s jejich účelem. Zároveň se zavazuje pravdivě vyplnit co nejvíce údajů k inzerované nemovitosti. Za veškeré zveřejněné informace pod hlavičkou objednavatele nese plnou odpovědnost objednavatel.
 5. Objednavatel se zavazuje do 24 hodin po změně stavu nemovitosti aktualizovat inzerát na síti ČESKÉREALITY.cz.
 6. Soukromý inzerát, který je 3 měsíce beze změny, se automaticky zablokuje. Neaktualizované inzeráty realitních kanceláří jsou zablokovány po 36 měsících.
 7. Základní řazení nemovitostí probíhá automaticky. Provozovatel není povinen sdělovat kritéria řazení.
 8. Inzerent si vyhrazuje právo nezobrazovat inzerát, který nemá vyplněné všechny povinné údaje vyžadované servisní sekcí nebo aktuální specifikací importu.
 9. Inzerent je plně zodpovědný za pravdivost zveřejněných údajů k nemovitosti a jejich úplnost z hlediska platné legislativy České republiky (například uveřejnění energetického štítku). V případě nesplnění tohoto bodu bere na sebe inzerent veškeré možné právní důsledky z toho plynoucí.
 10. Uvedená cena musí být pravdivá a včetně DPH. Objednavatel nesmí používat spekulativní ceny pro zlepšení statistik inzerátu. Provozovatel má právo zařazovat takové inzeráty bez upozornění až na konec výpisu, případně je úplně zablokovat.
 11. Fotografie nemovitosti může obsahovat logo realitní kanceláře pouze ve formě vodoznaku. Je zakázáno používat jako fotografii nemovitosti obrázek, který znázorňuje pouze logo realitní kanceláře.
 12. Provozovatel si vyhrazuje právo kontrolovat všechny vkládané inzeráty a v případě zjištění, že inzerát neodpovídá pravidlům inzerce, má právo inzerát bez upozornění zablokovat.
 13. Je zakázáno propagovat samostatně typové domy nebo projekty, které fyzicky nestojí na pozemku a nejsou alespoň ve stavu hrubé stavby. Typové domy na klíč je možné inzerovat pouze v rámci developerského projektu nebo v kategorii subtypu Rodinné domy na klíč.
 14. Je zakázáno vkládat duplicitní inzeráty. V takových případech má provozovatel právo zablokovat duplicitní inzeráty a v případě opakovaného vytváření duplicitních inzerátů ze strany objednavatele může provozovatel zablokovat celou inzerci objednavatele.
 15. Je zakázáno vkládat do inzertního textu reklamní odkazy na jiné inzeráty, obchodní sdělení, názvy konkurence, URL adresy vedoucí na jiné servery či jiné informace nesouvisející s povahou inzerátu a sítě ČESKÉREALITY.cz.
 16. Provozovatel poskytuje technickou podporu. Kontaktní údaje jsou uvedené zde: https://www.ceskyinternet.cz/kontakt.html
 17. Novou nemovitostí se rozumí nově vložená nemovitost v nabídce RK nebo nemovitost, která nebyla aktivně inzerována po dobu delší než 2 měsíce. Je zakázáno opakované exportování stejných nemovitostí za účelem manipulace s datem a získání statusu „nová nemovitost.“ Provozovatel si vyhrazuje právo použít v takových případech technické prostředky k tomu, aby byla nemovitost stále uvedena s původním datem vložení. Tyto aktivity ze strany objednavatele mohou být navíc důvodem k zablokování celé nabídky objednavatele.
 18. Aktualizací nemovitosti se rozumí zejména aktualizace ceny či jiné změny, které významně mění stav nebo kvalitu nabídnuté nemovitosti. Za aktualizaci nelze považovat například doplnění popisu, doplnění fotografie či jinou změnu související pouze s kvalitou inzerovaných dat. V těchto případech si provozovatel vyhrazuje právo uvádět nemovitost s původním datem aktualizace.
 19. U nemovitostí exportovaných přes realitní programy má provozovatel právo zkrátit popis inzerátu tak, aby odpovídal technickým podmínkám zobrazení na straně provozovatele.
 20. Cena za inzerci se řídí dle platného ceníku. Hradí se z kreditu v Peněžence nebo samostatnou úhradou.
 21. Soukromá inzerce není v žádném případě určena pro zprostředkovatele, stavební firmy, developerské společnosti, realitní kanceláře či jiné právnické subjekty podnikající v příbuzných oborech. Provozovatel serveru ČESKÉREALITY.cz si vyhrazuje právo takto vzniklou registraci včetně celé inzerce smazat a vymáhat částku, která odpovídá délce a rozsahu neoprávněné inzerce.
 22. Soukromý inzerent může inzerovat 1 nemovitost.
 23. Všechny soukromé vkládané inzeráty procházejí kontrolou a následným schvalováním a zveřejněním. Prodleva mezi vložením a zveřejněním inzerátu bývá obvykle 1 pracovní den.

Tyto podmínky k inzerci jsou platné od 24.7.2023.