4 633 aktuálních nabídek
od 293 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Rodinné domy
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Český Krumlov
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Český Krumlov

Aktuálně se zde cena rodinných domů k prodeji pohybuje od 1 172 600 Kč do 49 500 000 Kč

Ceny rodinných domů v okrese Český Krumlov

Cena rodinných domů na prodej v okrese Český Krumlov se momentálně pohybuje od 1 172 600 Kč do 49 500 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 5 145 Kč do 217 203 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější rodinné domy k prodeji v okrese Český Krumlov.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Český Krumlov?

Na trhu v Českém Krumlově jsou v současné době různé druhy domů, kdy nejpočetnější jsou rodinné domy (118) v cenách od 1 172 600 Kč, následují chaty (28) od 799 000 Kč, chalupy (16) od 2 500 000 Kč, historické objekty (4) od 4 500 000 Kč, ostatní domy (2) od 18 000 000 Kč, činžovní domy (2) od 9 800 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (2) od 5 650 000 Kč, vily (2) od 25 000 000 Kč a dvougenerační domy (1) od 10 490 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru rodinného domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav rodinného domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Český Krumlov na prodej nabízeny rodinné domy v bezvadném stavu (48), v dobrém stavu (26), k rekonstrukci (12), rozestavěné (11), novostavby (10), po rekonstrukci (6), k demolici (2), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší rodinný dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 49 500 000 Kč v obci Český Krumlov, který má obytnou plochu 970 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém rodinný dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Český Krumlov se dají právě teď najít rodinné domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 5435 m2 má rodinný dům za cenu 2 950 000 Kč v obci Kájov. Naopak nejmenší pozemek o výměře 42 m2 získáte při koupi rodinného domu v obci Chvalšiny za cenu 3 780 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality rodinných domů k prodeji

V okrese Český Krumlov nabízíme rodinné domy v celkem 27 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej rodinných domů v Českém Krumlově (19), Prodej rodinných domů v Horní Plané (17), Prodej rodinných domů v Kaplici (16), Prodej rodinných domů ve Frymburku (9), Prodej rodinných domů v Lipně nad Vltavou (8), Prodej rodinných domů v Benešově nad Černou (5), Prodej rodinných domů ve Chvalšinách (4), Prodej rodinných domů v Křemži (3), Prodej rodinných domů v Malontech (3), Prodej rodinných domů v Dolním Dvořišti (3), Prodej rodinných domů v Přídolí (3), Prodej rodinných domů v Přední Výtoni (3), Prodej rodinných domů v Kájově (3), Prodej rodinných domů v Pohorské Vsi (2), Prodej rodinných domů v Bujanově (2).

Někdy se vyplatí nehledat rodinný dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Český Krumlov sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prachatice a České Budějovice.

Poloha rodinného domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají rodinné domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého rodinného domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej rodinných domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha rodinného domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru rodinných domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti rodinných domů k prodeji v okrese Český Krumlov uvádějí následující informace: klidná část obce (38), centrum (30), okraj obce (11), polosamota (8), samota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace rodinného domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný rodinný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě rodinného domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Český Krumlov nabízejí nejčastěji jiné rodinné domy (46). V nabídce k prodeji jsou také zděné rodinné domy (36), dřevostavbydřevěné rodinné domy (4), kamenné rodinné domy (3), montované rodinné domy (1) či rodinné domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej rodinných domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce rodinných domů v okrese Český Krumlov

Kromě rodinných domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Českém Krumlově také k dispozici 5 rodinných domů v dražbě či v aukci.

Nabídka rodinných domů v okrese Český Krumlov dle inzerenta:

V Českém Krumlově a okolí pochází 118 rodinných domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde rodinné domy k prodeji inzerují tyto realitky: NEXT REALITY GROUP a.s. (9), RE/MAX Dynamic (8), RK Stejskal & Šandera s.r.o. (6), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (6), GEPARD REALITY / Boars (5), Lipno Real s.r.o. (5), QARA s.r.o. (4), Jižní reality s.r.o. (4), BIDLI reality, a.s. (4) a M&M reality holding a.s. (4).

Jak najít vhodný rodinný dům na prodej v okrese Český Krumlov?

Pokud máte konkrétní představu rodinného domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný rodinný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Český Krumlov 9 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví rodinný dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout rodinný dům v Českém Krumlově?

V okrese Český Krumlov působí 85 realitních makléřů, spadajících pod 49 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o. Kamenný Újezd, AD REALITY České Budějovice, RE/MAX Dynamic České Budějovice, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice a RK Stejskal & Šandera s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Český Krumlov

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Zdeněk Jemelík, Jiří Kejšar, Petr Migl, Milan Talíř, Pavel Daoudi, Jan Kubeš, Ing. Miroslav Hodina, Ing. Jan Hofbauer, Tomáš Pelda a Mgr. Miroslava Bauerová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českého Krumlova nabízí Marek Ertl (5). Pokud chcete prodat či pronajmout rodinný dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 123

Prodej rodinného domu, 410m2, Lipno nad Vltavou

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej světlého, vybaveného rezidenčního rodinného domu 6+kk se 3 koupelnami, skladem a terasou v klidné a žádané lokalitě v obci Lipno nad Vltavou, s výhledem na vodní nádrž Lipno. Zděný rodinný dům vystavěný v roce 2014 je…

Prodej rodinného domu, Hořice na Šumavě

S&L a partners s.r.o.

Prodej, Rodinné domy, 98 m2 - Hořice na Šumavě

Prodej rodinného domu, Kájov - Křenov

REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o.

Prodej rodinné domy, 5 435 m2 - Kájov - Křenov

Prodej rodinného domu, 80m2, Dolní Dvořiště

BYDLENÍČKO s.r.o.

Prodej domu 80 m2 v Dolním Dvořišti určený ke kompletní rekonstrukci

Prodej rodinného domu, Kaplice, Polní

Novostavba rodinného domu 5+kk, 142m2 se zahradou, terasou, dvě parkovací místa

Prodej rodinného domu, 1478m2, Přísečná

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej kouzelné chalupy na samotě Býlavka, která je součástí usedlosti, u obce Přísečná u zámeckého města Český Krumlov. Chalupa je tvořena dvěma samostatnými celky, viz foto z dronu nebo cuzk.cz, kde je patrné jejich rozdělení. Prodávané pozemky:…

Prodej rodinného domu, 603m2, Frymburk - Kovářov

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej apartmánového domu Residence Kovářov v obci Kovářov u vodní nádrže Lipno. Objekt je vhodný k investici, je dlouhodobě pronajat společnosti pro ubytování zaměstnanců, dále je možné objekt rekonstruovat a vyčlenit v něm 9 samostatných…

Prodej rodinného domu, 481m2, Křemže - Mříč

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej útulné zemědělské usedlosti s rodinným domem 5+1, garáží, stodolou, uzavřeným dvorem na pozemku o rozloze 481 m2 v obci Mříč, část městyse Křemže, okr. Český Krumlov. Dům je postaven v klasickém venkovském stylu.…

Prodej rodinného domu, 121m2, Kaplice, Šumavská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného třípodlažního domu s garáží s bytovou jednotkou v každém poschodí, v ul. Šumavská, Kaplice. Jedná se o okrajovou řadovku, kde již z větší části proběhla rekonstrukce: fasáda, okna, klempířské prvky, kuchyně, koupelny,…

Prodej rodinného domu, 298m2, Horní Planá, Na Výsluní

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu, řadovky, 4+1 se zahradou a garáží, ul. Na Výsluní, Horní Planá, Lipno. Jedná se o řadový rodinný dvoupodlažní dům s vestavěným podkrovím a s pochozí půdou, z počátku devadesátých let, v původním, avšak udržovaném…

Prodej rodinného domu, Český Krumlov - Horní Brána, Na Kovárně

Prodej atypického rodinného domu, ul. Na Kovárně, Český Krumlov.

Prodej rodinného domu, Křemže - Chlum

RK Realvize s.r.o.

Prodej NOVOSTAVBY rodinného domu v Chlumu u Křemže

Prodej , 170m2, Český Krumlov - Horní Brána, Rooseveltova

OK REAL

Prodej penzionu (ubytovacího zařízení) - Český Krumlov - po rekonstrukci

Prodej rodinného domu, Malonty

Prodej Rodinný dům, 93m2,Malonty, Desky

Prodej rodinného domu, Přísečná

Prodej rodinného domu, 72 m?, Přísečná, Český Krumlov

Prodej rodinného domu, Kaplice, Šumavská

RE/MAX Dynamic

Prodej rodinného domu s garáží, zahradou a zahradním domkem v Kaplici

Prodej rodinného domu, 220m2, Besednice, Slabošovská

Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o.

Nabízíme Vám moderní rodinný dům o dispozici 4+kk se saunou a rozlehlou zahradou o výměře 1 273 m2 na konci obce Besednice, jež se nachází na úpatí Slepičích hor. Dřevostavba v oblíbeném skandinávském stylu o ploše cca 252 m2

Prodej rodinného domu, Přední Výtoň

PROFINEX.CZ Real Estate s.r.o.

Prodej rodinného domu s bazénem a výhledem na Lipno


TOPlist TOPlist