4 378 aktuálních nabídek
od 264 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Rodinné domy
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Český Krumlov
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Český Krumlov

Aktuálně se zde cena rodinných domů k prodeji pohybuje od 890 000 Kč do 49 500 000 Kč

Ceny rodinných domů v okrese Český Krumlov

Cena rodinných domů na prodej v okrese Český Krumlov se momentálně pohybuje od 890 000 Kč do 49 500 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 128 Kč do 229 588 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější rodinné domy k prodeji v okrese Český Krumlov.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Český Krumlov?

Na trhu v Českém Krumlově jsou v současné době různé druhy domů, kdy nejpočetnější jsou rodinné domy (130) v cenách od 890 000 Kč, následují chaty (22) od 1 000 000 Kč, chalupy (13) od 2 750 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (8) od 1 650 000 Kč, činžovní domy (5) od 15 300 000 Kč, ostatní domy (4) od 850 000 Kč, historické objekty (2) od 19 000 000 Kč, vily (2) od 10 000 000 Kč a dvougenerační domy (2) od 12 690 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru rodinného domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav rodinného domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Český Krumlov na prodej nabízeny rodinné domy v bezvadném stavu (45), v dobrém stavu (34), novostavby (16), rozestavěné (15), k rekonstrukci (8), po rekonstrukci (4), staré, opuštěné či ve špatném stavu (3), k demolici (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší rodinný dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 49 500 000 Kč v obci Český Krumlov, který má obytnou plochu 970 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém rodinný dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Český Krumlov se dají právě teď najít rodinné domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 8825 m2 má rodinný dům za cenu 14 500 000 Kč v obci Hořice na Šumavě. Naopak nejmenší pozemek o výměře 46 m2 získáte při koupi rodinného domu v obci Lipno nad Vltavou za cenu 6 990 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality rodinných domů k prodeji

V okrese Český Krumlov nabízíme rodinné domy v celkem 29 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej rodinných domů v Kaplici (18), Prodej rodinných domů v Horní Plané (14), Prodej rodinných domů v Českém Krumlově (13), Prodej rodinných domů v Lipně nad Vltavou (9), Prodej rodinných domů ve Vyšším Brodě (8), Prodej rodinných domů ve Frymburku (7), Prodej rodinných domů v Benešově nad Černou (6), Prodej rodinných domů v Černé v Pošumaví (5), Prodej rodinných domů v Křemži (5), Prodej rodinných domů ve Chvalšinách (4), Prodej rodinných domů v Hořicích na Šumavě (4), Prodej rodinných domů v Malontech (4), Prodej rodinných domů ve Větřní (3), Prodej rodinných domů v Kájově (3), Prodej rodinných domů v Přídolí (3).

Někdy se vyplatí nehledat rodinný dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Český Krumlov sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prachatice a České Budějovice.

Poloha rodinného domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají rodinné domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého rodinného domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej rodinných domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha rodinného domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru rodinných domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti rodinných domů k prodeji v okrese Český Krumlov uvádějí následující informace: klidná část obce (47), centrum (37), okraj obce (16), polosamota (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace rodinného domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný rodinný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě rodinného domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Český Krumlov nabízejí nejčastěji zděné rodinné domy (37). V nabídce k prodeji jsou také jiné rodinné domy (37), dřevostavbydřevěné rodinné domy (7), montované rodinné domy (5) či rodinné domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej rodinných domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce rodinných domů v okrese Český Krumlov

Kromě rodinných domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Českém Krumlově také k dispozici 7 rodinných domů v dražbě či v aukci.

Nabídka rodinných domů v okrese Český Krumlov dle inzerenta:

V Českém Krumlově a okolí pochází 130 rodinných domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde rodinné domy k prodeji inzerují tyto realitky: Ardo Reality s.r.o. (13), RE/MAX G8 Reality České Budějovice (8), RK Stejskal.cz s.r.o. (8), Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o. (6), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (6), GEPARD REALITY / Boars (4), NEXT REALITY GROUP a.s. (4), Coolbergen Consulting, s.r.o. (4), Buca Group s.r.o. (4) a HVB Real Estate s.r.o. (3).

Jak najít vhodný rodinný dům na prodej v okrese Český Krumlov?

Pokud máte konkrétní představu rodinného domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný rodinný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Český Krumlov 8 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví rodinný dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout rodinný dům v Českém Krumlově?

V okrese Český Krumlov působí 86 realitních makléřů, spadajících pod 57 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o. Kamenný Újezd, HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice, AD REALITY České Budějovice, RE/MAX Dynamic České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice a RK Stejskal.cz s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Český Krumlov

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Romana Marhounová, Jan Kubeš, Jiří Kejšar, Petr Migl, Marek Ertl, Pavel Daoudi, Jiří Plch, Ludmila Šťastná, Jiří Matějka a Vojtěch Kovač.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českého Krumlova nabízí František Ardó (14). Pokud chcete prodat či pronajmout rodinný dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 141

Prodej rodinného domu, 123m2, Kaplice, Polní

Buca Group s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji novostavbu krajního řadového domu v novém developerském projektu „Slunečný vrch“ v Kaplici cca 30 km od Českých Budějovic. Dům je dispozičně řešený jako 5+kk o velikosti 144 m2 s parkovacím stáním pro dvě auta, oplocenou zahradou…

Prodej rodinného domu, 123m2, Kaplice, Polní

Buca Group s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji novostavbu řadového domu v novém developerském projektu „Slunečný vrch“ v Kaplici cca 30 km od Českých Budějovic. Dům je dispozičně řešený jako 5+kk o velikosti 142 m2 s parkovacím stáním pro dvě auta, oplocenou zahradou…

Prodej rodinného domu, 123m2, Kaplice, Polní

Buca Group s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji novostavbu řadového domu v novém developerském projektu „Slunečný vrch“ v Kaplici cca 30 km od Českých Budějovic. Dům je dispozičně řešený jako 5+kk o velikosti 142 m2 s parkovacím stáním pro dvě auta, oplocenou zahradou…

Prodej rodinného domu, 110m2, Kaplice, Polní

Buca Group s.r.o.

Nabízíme Vám novostavbu prostorného rodinného domu 4KK v Kaplici cca 30 km od Českých Budějovic. Dům se nachází na pozemku o velikosti 468 m2 v krásné lokalitě v Kaplici v nově zbudovaném ZTV s dobrou dopravní dostupností. Jedná se…

Prodej rodinného domu, 666m2, Kaplice, Luční

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu se zahradou v klidné vilové čtvrti obce Kaplice, ul. Luční. Kompletně podsklepený dům je takřka v původním stavu, avšak průběžně udržovaný, se zánovními plastovými okny a solidní střechou. Ve zvýšeném nadzemním podlaží najdeme byt…

Prodej rodinného domu, Hořice na Šumavě

Robert Macho

Ve výhradním zastoupení majitelů nabízím ke koupi rodinný dům se zimní zahradou, letní terasou a s pozemky 8825 m2: stavební pozemek 2406 m2, les 1046 m2, cesta 266 m2, louka 4728 m2 a vlastní potok…

Prodej rodinného domu, 780m2, Vyšší Brod, Na Vyhlídce

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu se zahradou, zahradním domkem, garáží a krytým parkovacím stáním, ve vyhledávané ul. Na Vyhlídce v obci Vyšší Brod. Jedná se o dvou podlažní montovaný dům s vestavěným podkrovím, tzv. Okál, s dispozicí 5+1, který…

Prodej rodinného domu, Křemže, Pod Jáníčkem

RE/MAX Dynamic

Nabízíme prodej rodinného domu, který se skládá ze dvou bytových jednotek 3+kk a 3+1 v žádané lokalitě Křemže nacházející se v CHKO Blanský les. Dům o užitné ploše cca 170 m2 se zahradou 876 m2 s nádherným výhledem na okolní přírodu…

Prodej rodinného domu, 1200m2, Malonty - Bělá

Nabízíme k prodeji rozestavěnou dřevostavbu s menším již plně obyvatelným malometrážním domem v Bělé, která se nachází 15km od Kaplice a 15km od Rakouských hranic. Dům je umístěn na okraji obce, s krásným výhledem do přilehlé krajiny a to nemluvím…

Prodej rodinného domu, 1200m2, Kájov, Nový Křenov

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu se zahradou, v klidné části obce Kájov, ul. Nový Křenov. Jedná se o jednopodlažní dům s vestavěným podkrovím, s dispozicí 5+1 a dvěma koupelnami, kde v nedávné době proběhla zdařilá modernizace. Na hlavní obytnou…

Prodej rodinného domu, Křemže - Chlum

Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o.

Nabízíme k prodeji zděný rodinný dům v obci Křemže, část Chlum. Celková plocha pozemku 630 m2, z toho zastavěná plocha 123 m2 a zahrada 507 m2. Dispozice: přízemí - vstupní chodba, technická místnost, koupelna s vanou,…

Prodej rodinného domu, 85m2, Horní Planá - Hůrka

MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o.

Daleko za ruchem města a dobrou investici - to vám nabízí apartmány v apartmánovém domě a dvojdomech Lipno -  Na Hůrce. Na svoji cestu za relaxací z města na přehradu Lipno se budete moci vydat kdykoliv. Projekt je zcela jedinečný díky skvělému umístění…

Prodej rodinného domu, Český Krumlov - Horní Brána

REALDOMUS s.r.o.

REALDOMUS Vám ve výhradním zastoupení majitele zprostředkuje prodej dvoupodlažního podsklepeného rodinného domu s praktickou dispozicí 6+kk v blízkosti centra Českého Krumlova, který je umístěn v žádané lokalitě městské části Horní Brána. Samotný dům o zastavěné ploše…

Prodej , Český Krumlov

RK JIH nabízí k prodeji komerční objekt – zavedený rodinný penzion s vlastním bydlením v Českém Krumlově, městské části Nové spolí. Nemovitost se nachází v klidné…

Prodej rodinného domu, Lipno nad Vltavou

Ardo Reality s.r.o.

Dům na promenádě v Lipně nad Vltavou na skvělém a slunném místě má zastavěnou plochu 110 m2. Přízemí je zařízeno jako obchod. V patře je byt 3+1. Každé patro je vytápěno svým vlastním elektrokotlem. Také jsou zde dva měřiče na vodu pro každé patro…

Novinka
950.000,- Euro, ~ 22.496.000 Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Přední Výtoň

PROFINEX.CZ Real Estate s.r.o.

V zastoupení nabízíme prodej luxusního rodinného domu s vnitřním bazénem v Přední Výtoni. Předností domu je klidná lokalita a krásný výhled na přehradu Lipno. Zastavěná plocha domu je 122 m2, obytná 205 m2. V přízemí je kompletně vybavená…

Dražba rodinného domu, 738m2, Český Krumlov - Horní Brána

Jedná se o přízemní, pravděpodobně zděný, podsklepený rodinný dům s využitým podkrovím pod sedlovou střechou krytou taškou pálenou. Objekt je situovaný do nepravidelného tvaru, nachází se v zastavěné, vnitřní části města Český Krumlov, v řadové zástavbě jako samostatně…

Novinka
Vyvolávací cena: 2.090.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 556m2, Horní Planá - Hodňov

Ve výhradním zastoupení majitelů Vám nabízíme na prodej pozemek vhodný pro výstavbu rodinného domu, zemědělské usedlosti, ale i objektu pro komerční využití. Nachází se přímo na návsi osady Hodňov, pouhé 3 km od Horní Plané a asi 4 km od vodní nádrže Lipno. Celková…

Prodej rodinného domu, 120m2, Horní Planá - Pernek, Maňava

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji krásnou chalupu na Lipensku v Horní Plané, místní části zvané Maňava. Jedná se o velkorysý dům o dispozici 5+1, zastavěné ploše 103 m2 se zahradou o výměře 494 m2. Vstup…

Prodej rodinného domu, Bohdalovice

Hledáte prostorný dům nedaleko Českého Krumlova? Jeden takový pro Vás máme. Nachází se v obci Suš, která je částí obce Bohdalovice. Jedná se o patrový, částečně podsklepený řadový dům, po částečné rekonstrukci, o dispozici 3+1, s garáží, zahradou, kůlnou a udírnou.…


TOPlist TOPlist