4 787 aktuálních nabídek
od 301 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres České Budějovice
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej České Budějovice

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 890 000 Kč do 33 900 000 Kč

Ceny domů v okrese České Budějovice

Cena domů na prodej v okrese České Budějovice se momentálně pohybuje od 890 000 Kč do 33 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 994 Kč do 152 118 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese České Budějovice. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Českých Budějovic nabízejí od 890 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese České Budějovice?

Na trhu v Českých Budějovicích jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (304) v cenách od 960 000 Kč, následují chaty (43) od 890 000 Kč, chalupy (20) od 2 300 000 Kč, činžovní domy (14) od 8 480 000 Kč, vily (10) od 5 700 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (9) od 3 000 000 Kč, dvougenerační domy (5) od 6 900 000 Kč, domy na klíč (3) od 4 690 000 Kč, ostatní domy (1) od 6 900 000 Kč a historické objekty (1) od 8 990 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres České Budějovice na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (144), v dobrém stavu (105), novostavby (72), k rekonstrukci (45), ve fázi projektu (15), rozestavěné (14), po rekonstrukci (11), staré, opuštěné či ve špatném stavu (2).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 9 570 000 Kč v obci Jílovice, který má obytnou plochu 790 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese České Budějovice se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 44000 m2 má dům za cenu 15 000 000 Kč v obci Zahájí. Naopak nejmenší pozemek o výměře 17 m2 získáte při koupi domu v obci Trhové Sviny za cenu 1 777 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese České Budějovice nabízíme domy v celkem 83 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Českých Budějovicích (87), Prodej domů v Trhových Svinech (19), Prodej domů v Hluboké nad Vltavou (17), Prodej domů v Hosíně (12), Prodej domů ve Srubci (11), Prodej domů v Horní Stropnici (11), Prodej domů v Týně nad Vltavou (10), Prodej domů v Hrdějovicích (10), Prodej domů v Římově (10), Prodej domů v Kamenném Újezdě (10), Prodej domů v Homoli (8), Prodej domů v Rudolfově (8), Prodej domů v Hlincové Hoře (8), Prodej domů ve Včelné (7), Prodej domů v Boršově nad Vltavou (7).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem České Budějovice sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prachatice, Strakonice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a Český Krumlov.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese České Budějovice uvádějí následující informace: klidná část obce (182), centrum (72), okraj obce (31), polosamota (17), zástavba rd (2), samota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese České Budějovice nabízejí nejčastěji zděné domy (177). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (110), dřevěné domy (11), montované domy (8), skeletonové domy, kamenné domy (2), panelové domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese České Budějovice

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese České Budějovice také k dispozici čtyři domy v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese České Budějovice dle inzerenta:

V Českých Budějovicích a okolí pochází 408 domů z nabídky realitních kanceláří a 2 domy jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: NEXT REALITY GROUP a.s. (43), RONDO - obchodní a realitní společnost, s.r.o. (24), RE/MAX G8 Reality Praha (22), RE/MAX Dynamic (17), RK CHALUPA s.r.o. (17), RK Stejskal.cz s.r.o. (15), REALDOMUS s.r.o. (15), Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o. (15), Jochmann reality s.r.o. (12) a BIDLI reality, a.s. (11). Další 2 domy jsou přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese České Budějovice?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese České Budějovice 25 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Českých Budějovicích?

V okrese České Budějovice působí 292 realitních makléřů, spadajících pod 142 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o. Kamenný Újezd, HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, AD REALITY České Budějovice, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice, RE/MAX Dynamic České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice a RK Stejskal.cz s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese České Budějovice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Šťavíček, Klára Šašková, Ing. Miroslav Hodina, Tomáš Pelda, Michaela Waloszková JH, Jan Kubeš, Lubor Myšák, Bc. Petra Puschnerová, Jitka Bláhová a Irena Krigarová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českých Budějovic nabízí Romana Marhounová (47). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 415

Prodej vily, Včelná, Rybákova 291

Vicek Reality

Prodej vily ze 70. let na Včelné, okr. České Budějovice

Prodej rodinného domu, 1103m2, Včelná, Rybákova 291

Vicek Reality

Prodej rodinného domu na Včelné, České Budějovice, 1103 m2

Prodej rodinného domu, Slavče, Slavče 31

Vicek Reality

Prodej stavení s uzavřeným dvorem a zahradou v podhůří Slepičích hor, Slavče u Trhových Svinů

Prodej rodinného domu, Kamenný Újezd

Prodej projektu Rezidenčních domů o 3 bj. – ČB.

Prodej rodinného domu, 496m2, České Budějovice - České Budějovice 2

HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o.

Exkluzivně nabízíme k prodeji samostatně stojící rodinný dům na Zavadilce na okraji Českých Budějovic. Dům je samostatně stojící na rohové parcele o celkové výměře 496 m2. Rodinný dům se nachází na moc hezkém, velmi klidném místě v původní zástavbě…

Prodej rodinného domu, Hluboká nad Vltavou, Luční

REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o.

Prodej, Rodinné domy, 0 m2 - Hluboká nad Vltavou

Prodej rodinného domu, 115m2, České Budějovice - České Budějovice 5, Pod Lékárnou

ERA Premiéra

Výrazné snížení ceny ! Domluvte si prohlídku a využijte možnosti pořízení novostavby rodinného domu s garáží v žádané lokalitě Suché Vrbné. ERA Reality PREMIÉRA nabízí exkluzivně prodej rodinného domu v lokalitě Suché Vrbné v Českých Budějovicích. Dům je svou…

Prodej rodinného domu, 103m2, Hluboká nad Vltavou, Nádražní

ERA Premiéra

Snížení ceny ! ERA Reality PREMIÉRA nabízí exkluzivně prodej rodinného domu v Hluboké nad Vltavou – Zámostí. Toužíte po krásné, udržované zahradě ? Neskutečné barevné scenérie nabízí okolí domu v téměř každém ročním období. S láskyplnou péčí a s citem pro detail…

Prodej rodinného domu, 165m2, Včelná, tř. 5. května

ERA Premiéra

Nová cena : 9 000 000 Kč ! Využijte akční nabídky ceny za nemovitost, která skýtá skvělou investiční příležitost - rekonstrukce stávajícího objektu + výstavba až dvou rodinných domů na stavebním pozemku, který je součástí prodeje. V ceně je nově zahrnuta i příjezdová…

Prodej rodinného domu, Hluboká nad Vltavou, Hamry

QUANTUM REALITY

Nabízí, prodej prostorné rodinné vily, s pozemkem 3304 m2 v Hluboké nad Vltavou

Prodej zemědělské usedlosti, 2803m2, Dívčice - Novosedly

Zprostředkujeme Vám prodej zemědělské usedlosti s uzavřeným dvorem v Novosedlech u Dívčic. Zemědělské stavení je rozdělené na dvě obytné části. Každá z nich má vlastní číslo popisné, vodoměr a elektroměr. Na obytných částech stavení byla započata rekonstrukce. Dále se…

Prodej rodinného domu, 510m2, Chrášťany - Doubrava

Pokud hledáte dům s potenciálem a rádi byste si ho upravili podle svého vkusu, pak je tato nabídka právě pro vás. Nabízíme k prodeji dům na návsi obce Doubrava, který je před kompletní rekonstrukcí. Dům se skládá ze stodoly a obytné části, které můžete propojit…

Prodej zemědělské usedlosti, 5877m2, Hluboká nad Vltavou - Hroznějovice

Zprostředkujeme Vám Nabízíme k prodeji vesnické stavení v malebné obci Hroznějovice, nacházející se mezi Hlubokou nad Vltavou a Týnem nad Vltavou. Jedná se o soubor staveb (obytná část, stodoly, dřevníky, chlévy, garáže), které byly v minulosti využívány k zemědělským…

Prodej vily, 149m2, Hluboká nad Vltavou, Smetanova

Prodej poslední jednotky v novostavbě rodinného domu se 3 bytovými jednotkami. Nízkoenergetická stavba domu se nachází na konci slepé ulice Smetanova a jednotka disponuje vlastní garáží, parkovac...

Prodej rodinného domu, Komařice - Pašinovice

RK Realvize s.r.o.

Prodej rodinného domku v obci Pašinovice - Komářice

Prodej rodinného domu, 107m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Šroubárenská

Prodej nových řadových domů s AKČNÍ DOTOVANOU HYPOTÉKOU DEVELOPEREM – S ÚROKEM 2,49 % po dobu 2 let při uzavření KUPNÍ SMLOUVY DO KONCE ROKU 2023. Domy jsou těsně před dokončením, umístěné v ul. Šroubárenská, České Budějovice, 5 min. autem do centra města. Cena krajového domu…

Prodej rodinného domu, 104m2, Hosín

RK CHALUPA s.r.o.

Prodej výstavby domu 4+kk, nízkoen. tř. B, Hosín u Českých Budějovic, parcela 620 m2


TOPlist TOPlist