4 812 aktuálních nabídek
od 302 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres České Budějovice
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byty k pronájmu České Budějovice

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 2 190 000 Kč

Ceny bytů v okrese České Budějovice

Cena bytů k pronájmu v okrese České Budějovice se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 2 190 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v okrese České Budějovice.

Jaké jsou byty k pronájmu v okrese České Budějovice?

Na trhu v Českých Budějovicích jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (47) v cenách od 6 000 Kč, následují byty 1+kk a garsoniéry (30) od 5 200 Kč, byty 2+1 (21) od 9 500 Kč, byty 3+1 (13) od 3 990 Kč, byty 3+kk (12) od 12 000 Kč, byty 1+1 (7) od 6 500 Kč, byty 4+1 (7) od 13 500 Kč, pokoje (4) od 6 000 Kč a byty 4+kk (2) od 21 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v okrese České Budějovice, je byt za cenu 25 000 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 170 m2.

Lokality bytů na pronájem

V okrese České Budějovice nabízíme byty v celkem 21 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Pronájem bytů v Českých Budějovicích (112), Pronájem bytů v Hluboké nad Vltavou (6), Pronájem bytů v Týně nad Vltavou (4), Pronájem bytů v Boršově nad Vltavou (2), Pronájem bytů ve Štěpánovicích (2), Pronájem bytů v Ledenicích (2), Pronájem bytů ve Včelné (1), Pronájem bytů v Dyníně (1), Pronájem bytů v Trhových Svinech (1), Pronájem bytů v Dobré Vodě u Českých Budějovic (1), Pronájem bytů v Sedlci (1), Pronájem bytů ve Starých Hodějovicích (1), Pronájem bytů v Litvínovicích (1), Pronájem bytů ve Vrátu (1), Pronájem bytů v Ševětíně (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem České Budějovice sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prachatice, Strakonice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a Český Krumlov.

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (63), klidná část obce (27), sídliště (9), okraj obce (5), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (72). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Českých Budějovicích s garáží (6) nebo byty v Českých Budějovicích s parkovacím stáním (19).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (44) a 2. patře (27), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (47). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (7). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres České Budějovice k pronájmu byty v bezvadném stavu (64), v dobrém stavu (36), novostavby (23), po rekonstrukci (20).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese České Budějovice nabízejí nejčastěji zděné byty (77). V nabídce na pronájem jsou také panelové byty (22), jiné byty (13), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v okrese České Budějovice

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Českých Budějovicích také k dispozici i byt v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese České Budějovice dle inzerenta:

V Českých Budějovicích a okolí pochází 138 bytů z nabídky realitních kanceláří a 5 bytů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: Kontakt servis CZ s.r.o. - člen DRK ČR (14), Jochmann reality s.r.o. (7), HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. (7), BEVISTA s.r.o. (7), RE/MAX Dynamic (6), RE/MAX G8 Reality Praha (6), (5), NEXT REALITY GROUP a.s. (5), Irena Krigarová (5) a HALO reality, s.r.o. (5). Dalších 5 bytů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v okrese České Budějovice?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese České Budějovice 40 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Českých Budějovicích?

V okrese České Budějovice působí 293 realitních makléřů, spadajících pod 143 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o. Kamenný Újezd, RE/MAX Dynamic České Budějovice, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice a RK Stejskal.cz s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese České Budějovice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Šťavíček, Klára Šašková, Ing. Miroslav Hodina, Tomáš Pelda, Jan Kubeš, Lubor Myšák, Eva Kasandová, Michaela Waloszková JH, Jitka Bláhová a Bc. Petra Puschnerová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českých Budějovic nabízí Romana Marhounová (46). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 2+kk, 69m2, České Budějovice - České Budějovice 5, E. Beneše

Jochmann reality s.r.o.

Pronájem, byty 2+kk, 69m2 + 17 m2 terasa České Budějovice 5

Pronájem bytu 4+kk, 130m2, Hluboká nad Vltavou - Munice

Pronájem byt 4+kk, Munice u Hluboké nad Vltavou

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 40m2, České Budějovice - České Budějovice 2, Branišovská 1800/36a

Pronájem vybaveného bytu 1+kk, garsoniery, 40 m2 ke krátkodobému i dlouhodobému bydlení.

Pronájem bytu 2+kk, 20m2, České Budějovice - České Budějovice 2, Branišovská 1800/36a

Krátkodobé i dlouhodobé ubytování v Českých Budějovicích. NEJEN PRO STUDENTY!

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 35m2, České Budějovice - České Budějovice 4, U Smaltovny 116/1

Pronájem vybaveného bytu 1+kk, garsoniery, 35m2 ke krátkodobému i dlouhodobému bydlení.

Pronájem bytu 2+kk, 54m2, Dobrá Voda u Českých Budějovic

RK Realvize s.r.o.

Pronájem novostavby moderního bytu 2+kk, ulice Hornická, Dobrá Voda u Českých Budějovic

Pronájem bytu 2+1, 59m2, Hluboká nad Vltavou, Fügnerova

RE/MAX Dynamic

Pronájem bytu 2+1 s balkonem, 59 m2, ulice Fügnerova, Hluboká nad Vltavou

Pronájem bytu 3+1, 25m2, České Budějovice - České Budějovice 3

HALO reality, s.r.o.

Pronájem dvou 3lůžkových pokojů v třípokojovém bytě, v obou pokojích lodžie. Prostorný zděný byt s výtahem ve 2.patře se dvěma lodžiemi (V-Z), světlý slunný byt 3+1 o velikosti 90 m2 s orientací J-V-Z. V bytě zánovní kuchyňská linka (lamino imitace…

Pronájem bytu 3+kk, 71m2, České Budějovice - České Budějovice 2, Na Zlaté stoce

RE/MAX Dynamic

Pronájem novostavby bytu 3+kk s lodžií + garážové stání, 71 m2, Na Zlaté stoce, Č. Budějovice

Pronájem bytu 2+kk, 42m2, České Budějovice - České Budějovice 2

Dobrý den, dovoluji si Vám nabídnout k pronájmu byt 2+KK s balkonem na V.Volfa v Českých Budějovicích. Byt se nachází v 3. patře panelového domu s výtahem. Byt je částečné zařízeny: kuchyňská linka, sporák. Požadavky majitele: max.2 osoby. …

Pronájem bytu 3+kk, 70m2, České Budějovice, Prokopa Holého

Pronájem. Byt 3+kk v rodinném domě v ulici Prokopa Holého, Vráto. Nájemné 15.000,-Kč včetně energií.

Pronájem bytu 2+kk, 44m2, České Budějovice, Větrná

Pronájem. Byt 2+kk,, částečně zařízený, ulice Větrná, volný od ledna 2024.

Pronájem bytu 2+kk, 78m2, Kamenný Újezd, Na Dolech

Realitní kancelář FORTUNA REALITY s.r.o.

Pronájem bytu se dvěma balkóny 2+kk, Kamenný Újezd, Na Dolech

Pronájem bytu 2+1, 65m2, České Budějovice

Zděný byt 2+1 s balkonem, Zachariášova ul., České Budějovice.

Pronájem bytu 2+kk, 55m2, České Budějovice - České Budějovice 2, České Vrbné

REALITY V+V s.r.o.

Vítejte u jedinečné nabídky hezkého bytu, který je připraven zahájit novou kapitolu ve vašem životě. Tento nový a vybavený byt 2+kk s velkým balkonem, vlastním sklepem a podzemním garážovým stáním je připraven zahájit skvělou kapitolu ve vašem životě. Jedná se moderní…

Pronájem bytu 3+1, 67m2, České Budějovice - České Budějovice 2, K. Štěcha

Kontakt servis CZ s.r.o. - člen DRK ČR

Pronájem 3+1 v ulici K.Štěcha na okraji sídliště Máj v Č.Budějovicích

Pronájem pokoje, 19m2, Týn nad Vltavou, Komzákova

Mirjam Laubscher

Nabízíme pronájem pokoje se samostatným vchodem v Týně nad Vltavou. Byt se nachází v klidné části obce v ulici Komzákova a disponuje dobrou dostupností infrastruktury, včetně nákupního centra, restaurací, pošty, obecního úřadu, lékaře a kulturního zařízení. Pokoj je…


TOPlist TOPlist