4 369 aktuálních nabídek
od 265 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres České Budějovice
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byty k pronájmu České Budějovice

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 28 000 Kč

Ceny bytů v okrese České Budějovice

Cena bytů k pronájmu v okrese České Budějovice se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 28 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v okrese České Budějovice.

Jaké jsou byty k pronájmu v okrese České Budějovice?

Na trhu v Českých Budějovicích jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (57) v cenách od 6 500 Kč, následují byty 1+kk a garsoniéry (37) od 5 000 Kč, byty 3+1 (30) od 10 000 Kč, byty 3+kk (27) od 7 000 Kč, byty 2+1 (25) od 8 500 Kč, byty 1+1 (18) od 4 500 Kč, byty 4+kk (4) od 17 500 Kč, ostatní byty (2) od 14 500 Kč, pokoje (2) od 4 650 Kč, byty 5+kk (2) od 6 750 Kč a byty 4+1 (1) od 13 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v okrese České Budějovice, je byt za cenu 15 000 Kč za měsíc v obci Všemyslice, který má obytnou plochu 160 m2.

Lokality bytů na pronájem

V okrese České Budějovice nabízíme byty v celkem 24 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Pronájem bytů v Českých Budějovicích (155), Pronájem bytů v Hluboké nad Vltavou (6), Pronájem bytů v Trhových Svinech (5), Pronájem bytů v Týně nad Vltavou (4), Pronájem bytů v Lišově (4), Pronájem bytů v Dobré Vodě u Českých Budějovic (3), Pronájem bytů v Hosíně (3), Pronájem bytů v Ledenicích (3), Pronájem bytů ve Srubci (3), Pronájem bytů ve Zlivi (2), Pronájem bytů v Borovanech (2), Pronájem bytů v Rudolfově (2), Pronájem bytů v Boršově nad Vltavou (2), Pronájem bytů v Libníči (1), Pronájem bytů v Ločenicích (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem České Budějovice sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prachatice, Strakonice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a Český Krumlov.

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (73), klidná část obce (51), sídliště (16), okraj obce (11), zástavba rd (2), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (118). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Českých Budějovicích s garáží (14) nebo byty v Českých Budějovicích s parkovacím stáním (33).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (57) a 2. patře (42), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (65). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (18). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres České Budějovice k pronájmu byty v bezvadném stavu (70), v dobrém stavu (60), novostavby (42), po rekonstrukci (33).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese České Budějovice nabízejí nejčastěji zděné byty (101). V nabídce na pronájem jsou také panelové byty (36), jiné byty (29), skeletonové byty, montované byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v okrese České Budějovice

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Českých Budějovicích také k dispozici i byt v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese České Budějovice dle inzerenta:

V Českých Budějovicích a okolí pochází 191 bytů z nabídky realitních kanceláří a 14 bytů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. (15), Jochmann reality s.r.o. (15), (14), Kontakt servis CZ s.r.o. - člen DRK ČR (12), BEVISTA s.r.o. (12), RK Stejskal.cz s.r.o. (10), RE/MAX G8 Reality České Budějovice (9), Cebras spol. s r.o. (7), RE/MAX Dynamic (6) a HALO reality, s.r.o. (6). Dalších 14 bytů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v okrese České Budějovice?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese České Budějovice 36 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Českých Budějovicích?

V okrese České Budějovice působí 287 realitních makléřů, spadajících pod 141 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AD REALITY České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice, REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o. Kamenný Újezd, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, RE/MAX Dynamic České Budějovice, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice a RK Stejskal.cz s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese České Budějovice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Romana Marhounová, Petr Šťavíček, Aneta Hanzlíková, Ing. Miroslav Hodina, Jan Kubeš, Klára Šašková, Bc. Pavel Matička, Mgr. Mirlinda Králová, Jitka Chytilová a Eva Kasandová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českých Budějovic nabízí Romana Marhounová (54). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 1+1, 40m2, České Budějovice - České Budějovice 2, K. Šafáře

REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o.

Pronájem bytu o velikosti 1+1 nacházející se v 8. patře panelového domu s výtahem . Výměra 40m2. Orientace oken bytu je na východ. Byt je v původním, ale udržovaném stavu. K vybavení patří kuchyňská linka a vestavěné skříně. Bytové jádro je původní…

TIP makléře
8.900,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Pronájem pokoje, 27m2, České Budějovice - České Budějovice 7, Lidická tř.

Irena Krigarová

Pronájem malého bytu (jedné místnosti se sprchou) v rodinném domě na Lidické ul. v podkroví, jedna místnost se sprchovým koutem, malou skříňkou s dřezem, a rohovým gaučem, a vybavení- stůl, židle. Klimatizace. Pračka volně k dispozici ve sklepě. Toaleta je…

Pronájem bytu 4+kk, 79m2, Staré Hodějovice

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k pronájmu atraktivní bydlení v novostavbě rodinného domu o dvou bytových jednotkách (levá strana). Nemovitost se nachází v lukrativní části krajského města České Budějovice, ve Starých Hodějovicích v klidné zástavbě rodinných…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 50m2, České Budějovice

AD REALITY

Ve výhradním zastoupení majitele bytu nabízíme pronájem zděného bytu velikosti 1+0 s patrovým spaním (mezonet) sklepem a společnou zahradou. Byt je umístěný v bytovém / činžovním domě…

Pronájem bytu 3+kk, 67m2, České Budějovice - České Budějovice 7

HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o.

Nabízíme k dlouhodobému pronájmu bytovou jednotku 3+kk o výměře cca 67m2, která se nachází ve 3.NP novostavby bytového komplexu VIVALDI a to v Rožnově u ČB. Byt číslo se nachází ve 3.NP a skládá se z: předsíně, koupelny s vanou, samostatné toalety, dvou…

Pronájem pokoje, 25m2, České Budějovice - České Budějovice 4, U Smaltovny 116/1

Pronájem lůžka v dvoulůžkovém pokoji ke krátkodobému i dlouhodobému ubytování. Neplatíte provizi a žádné další poplatky, energie také v ceně. Pokoj se nachází…

Pronájem bytu 2+kk, 60m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Pekárenská 1211/6

Nabízíme Vám pronájem bytu 2+kk o výměře 60 m2 v ul. Pekárenská 6 v Českých Budějovicích 200 m od IGY v I. podlaží. Dům má novou střechu, rozvody, zateplení…

Pronájem bytu 3+1, 76m2, Žár

Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o.

Nabízíme Vám k pronájmu prostorný a světlý byt o dispozici 3+1 a o výměře 76 m2 v obci Žár u Nových Hradů. Byt se nachází v druhém patře domu se dvěma byty a je po částečné rekonstrukci (plastová okna, vnitřní zateplení apod.). Vytápění…

Pronájem bytu 3+1, 67m2, České Budějovice - České Budějovice 2, Emy Destinové

RK CHALUPA s.r.o.

Nabízíme k pronájmu byt o velikosti 3+1, o výměře cca 67 m2, v ulici Emy Destinové, České Budějovice. Byt se nachází ve 4. patře zatepleného panelového bytového domu, s balkonem, výtahem. Kuchyně je vybavena kuchyňskou linkou s plynovým sporákem…

Pronájem bytu 2+kk, 41m2, Včelná

Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o.

Nabízíme Vám k pronájmu prostorný, přízemní byt v rodinném domě se zahradou o dispozici 2+kk a užitné ploše 41 m2 v ulici Tyršova, Včelná, České Budějovice. Dům prošel rekonstrukcí (nová plastová okna, zateplení fasády apod.). V bytě vlastní koupelna se…

Pronájem bytu 2+1, 77m2, České Budějovice - České Budějovice 6

Nabízíme k dlouhodobému pronájmu byt o velikosti 2+1 ve druhém patře zděného domu nedaleko centra města České Budějovice, Žižkova tř. Byt je dobře dispozičně řešený: Předsíň 4,87 m2, kuchyně12,77 m2, 2 pokoje 18,04 a 20,79 m2,…

Pronájem bytu 2+1, 69m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Staroměstská

atkinson & partners s.r.o.

Nabízíme k pronájmu byt 2+1 s jídelním koutem,(jídelní kout je stavebně oddělen a je možno jej využít např. jako pracovnu) ve Staroměstské ulici v Českých Budějovicích o celkové výměře 69 m2 s balkonem o výměře 2,16 m2

Pronájem bytu 5+kk, 114m2, České Budějovice - České Budějovice 2, U Lučního jezu

atkinson & partners s.r.o.

Nabízíme k pronájmu výjimečný byt 5+kk v residenčním projektu Luční jez, s výhledem na řeku Vltavu (bytový dům je umístěn přímo nad řekou), byt se nachází na 4. nadzemním podlaží, má rozlohu 114 m2, a dvě terasy o celkové výměře…

Pronájem bytu 2+1, 61m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Čechova

RK CHALUPA s.r.o.

Nabízíme k pronájmu zděný byt velikosti 2+1, ve 2.NP, celkem 4 NP, v bytovém domě, ulice Čechova, České Budějovice, širší centrum. Celková výměra bytu je 61 m2. Obývák a ložnice jsou situovány na východ, ostatní místnosti k západní straně do dvora,…

Pronájem bytu 1+1, 25m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Horní

RK Stejskal.cz s.r.o.

V moderním rodinném domě se zahrádkou nabízíme pronájem menšího bytu 1+1 (o ploše ca 27m2), pro jednu osobu. Byt se nachází v patře cihlového domu, nedaleko jižní zastávky v Č. Budějovicích. Skládá se z pokoje se šatnou a z kuchyňky doplněné sprchovým koutem a toaletou,…

Pronájem bytu 2+1, 104m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Rudolfovská tř.

BIDLI reality, a.s.

Exkluzivně nabízíme pronájem moderního, zděného bytu v osobním vlastnictví. Tento prostorný byt se nachází v bytovém domě v ulici Rudolfovská, Na Sadech, v užším centru Českých Budějovic. Dispozičně je řešený jako 2+1 s balkonem o celkové výměře 104 m2

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 31m2, České Budějovice - České Budějovice 5, Fr. Škroupa

Jochmann reality s.r.o.

V novostavbě bytového domu se na klidném místě nachází krásně prosvětlený byt o dispozici 1+kk. Vnitřní dispozice bytu nabízí vstupní halu, designovou koupelnu s toaletou a sprchovým koutem, příjemně prosvětlenou hlavní obytnou místnost s plně vybavenou kuchyňskou linkou.…

Pronájem bytu 1+1, 34m2, České Budějovice - České Budějovice 7, Jaselská

RE/MAX Dynamic

Nabízíme k pronájmu nový, velmi prostorný a moderní byt v klidné obytné zóně u velkého jezu, v docházkové vzdálenosti do centra, s možností parkování na vlastním pozemku a možností využití přilehlé zahrady. Byt o dispozici 1+1, velikosti…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 26m2, Hluboká nad Vltavou, U Parku

Jochmann reality s.r.o.

Zcela nový, částečně vybavený, nadstandardní byt o dispozici 1+kk s prostornou terasou, sklepem a parkovacím stáním se nachází v novostavbě bytového domu s výtahem, doslova pár kroků od zámeckého parku. Dispozice bytu nabízí vstupní halu s vestavnou skříní, koupelnu se…

Pronájem bytu 2+kk, 32m2, Dubné - Křenovice

Jochmann reality s.r.o.

Kompletně vybavený, zrekonstruovaný, úsporný byt se nachází v přízemí rodinného domu v klidné části obce. Dispozice nabízí hlavní obytnou místnost s plně vybavenou kuchyňskou linkou, jídelním koutem a gaučem, dále pak koupelnu se sprchovým koutem, oddělenou toaletou…

Pronájem bytu 3+kk, 80m2, České Budějovice - České Budějovice 7, Lidická tř.

Jochmann reality s.r.o.

Příjemně prosvětlený a zrekonstruovaný byt s terasou orientovanou do vnitrobloku se nachází v žádané lokalitě Českých Budějovic a zároveň v docházkové vzdálenosti do samotného centra. Byt disponuje prostornou vstupní halou se šatní skříní, hlavní obytnou místností…


TOPlist TOPlist