4 826 aktuálních nabídek
od 269 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec České Budějovice
V okruhu
České Budějovice
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů, obec České Budějovice

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 997 350 Kč do 14 900 000 Kč

Ceny bytů v obci České Budějovice

Cena bytů na prodej v obci České Budějovice se momentálně pohybuje od 997 350 Kč do 14 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 779 Kč do 71 390 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 75 286 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 64 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci České Budějovice.

Jaké jsou byty na prodej v obci České Budějovice?

Na trhu v Českých Budějovicích jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (81) v cenách od 2 750 000 Kč, následují byty 3+1 (68) od 2 990 000 Kč, byty 2+1 (46) od 2 650 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (40) od 997 350 Kč, byty 3+kk (33) od 2 829 989 Kč, byty 1+1 (29) od 2 290 000 Kč, byty 4+1 (21) od 3 499 000 Kč, byty 4+kk (20) od 1 815 183 Kč, byty 5+kk (5) od 4 500 000 Kč, byty 5+1 a více (2) od 5 000 000 Kč a ostatní byty (2) od 3 710 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci České Budějovice, je byt , který má obytnou plochu 367 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci České Budějovice nabízíme byty v celkem 7 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Českých Budějovicích 2 (116), Byty na prodej v Českých Budějovicích 3 (87), Byty na prodej v Českých Budějovicích 6 (37), Byty na prodej v Českých Budějovicích 4 (36), Byty na prodej v Českých Budějovicích 7 (30), Byty na prodej v Českých Budějovicích 5 (10), Byty na prodej v Českých Budějovicích 1 (2).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (109), centrum (92), sídliště (52), okraj obce (8), rušná část obce (3), zástavba rd (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (192). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Českých Budějovicích s garáží (33) nebo byty v Českých Budějovicích s parkovacím stáním (30).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (68) a 2. patře (75), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (153). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (41). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec České Budějovice na prodej byty v bezvadném stavu (107), v dobrém stavu (87), novostavby (70), po rekonstrukci (32), rozestavěné (32), k rekonstrukci (9), ve fázi projektu (8).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Českých Budějovicích dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci České Budějovice nabízejí nejčastěji zděné byty (99). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (98), skeletonové byty, jiné byty (33), montované byty (5), dřevěné byty (1), kamenné byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v obci České Budějovice

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Českých Budějovicích také k dispozici i byt v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci České Budějovice dle inzerenta:

V Českých Budějovicích a okolí pochází 339 bytů z nabídky realitních kanceláří a 8 bytů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: RE/MAX G8 Reality České Budějovice (62), HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. (32), RK Stejskal.cz s.r.o. (29), NEXT REALITY GROUP a.s. (28), JUSTO Česká republika (14), M&M reality holding a.s. (12), BIDLI reality, a.s. (12), REALITYPLUS - Marie Jáchymová (10), RE/MAX Dynamic (10) a REALITY ČTYŘLÍSTEK (9). Dalších 8 bytů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci České Budějovice?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci České Budějovice 21 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Českých Budějovicích?

V obci České Budějovice působí 222 realitních makléřů, spadajících pod 109 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: RK Stejskal.cz s.r.o. České Budějovice, Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, AD REALITY České Budějovice, RE/MAX Dynamic České Budějovice, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice a RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci České Budějovice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Romana Marhounová, Aneta Hanzlíková, Petr Šťavíček, Ing. Miroslav Hodina, Klára Šašková, Bc. Petra Puschnerová, Tadeáš Vaverka, Eva Kasandová, Bc. Pavel Matička a Karel Klosse.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českých Budějovic nabízí Aneta Hanzlíková (40). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 1+1, 34m2, České Budějovice - České Budějovice 3, J. Plachty

RK Stejskal.cz s.r.o.

Prodej bytu v osobním vlastnictví o dispozici 1+1 a výměře 34 m2 . Byt se nachází ve 4. patře zatepleného panelového domu bez výtahu. Dům je v blízkosti centra města a OC IGY v ul, J.Plachty. Samotný byt se skládá z předsíně, prostorné…

Prodej bytu 2+1, 67m2, České Budějovice, Plzeňská

Při rychlém jednání SLEVA možná! Nabízíme ke koupi prostorný a světlý byt 2+1 s balkonem v osobním vlastnictví po rekonstrukci, ve vyhledávané lokalitě Plzeňská ulice,…

Prodej bytu 3+1, 62m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Jar. Haška

Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o.

Nabízíme k prodeji byt 3+1 s lodžií o celkové ploše 62 m2 v širším centru Českých Budějovic. Byt v osobní vlastnictví se nachází ve třetím patře zděného domu v klidné části města v blízkosti řeky Vltavy a zároveň jen 5 minut chůze…

Prodej bytu 5+kk, 196m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Kostelní

CENTURY 21 Česká republika

Prostor, vzdušnost, klid a dřevo.Toto jsou hlavní charakteristiky nabízeného mezonetového bytu.Jednotka se nachází ve 3. nadzemním podlaží cihlového domu, který leží v klidné, jednosměrné ulici Kostelní. Z této ulice je to do historického centra Českých Budějovic pouhých 10…

Prodej bytu 2+1, 79m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Štítného

prodej bytu 2+1 v osobním vlastnictví. Dispozičně je byt rozdělen na kuchyni, dva pokoje (20,7 a 17,7 m2), koupelnu, samostatné WC, spíž, komoru (šatna). Byt je před rekonstrukcí, nachází se poblíž pěší zóny v ČB v prvním patře cihlového domu s osmi bytovými…

Prodej bytu 2+1, 63m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Plzeňská

prodej bytu 2+1 s balkonem v prvním patře na Plzeňské. Byt je po zdařilé rekonstrukci koupelny, WC (samostatné ), rozvodů elektřiny (měď), nová kuchyňská linka. Krytiny podlah jsou parkety a dlažba. Topení a ohřev vody dálkové. Bytová jednotka se nachází…

Prodej bytu 2+kk, 47m2, České Budějovice - České Budějovice 2, Krčínova

REALITY V+V s.r.o.

Nabízíme k prodeji moderně zrekonstruovaný byt s balkonem v osobním vlastnictví o velikosti 2+kk a podlahové ploše 42,92 m2, který se nachází v 8 patře panelového domu, umístěného ve vyhledávané lokalitě sídliště Vltava. Byt prošel zásadní…

Prodej bytu 3+1, 66m2, České Budějovice - České Budějovice 4

Nabízíme k prodeji pěkný byt 3+1 v osobním vlastnictví ve vyhledávané lokalitě v Suchém Vrbném v ulici Dobrovodská. Bytová jednotka je situována v přízemí…

Prodej bytu 1+1, 41m2, České Budějovice - České Budějovice 7

SORENT - CB s.r.o.

Nabízíme na prodej zděný byt 1+1 k rekonstrukci v Šumavské ulici - blízko nemocnice v Č. Budějovicích. Jedná se o byt o výměře 41,4 m2 v přízemí činžovního domu, kde je pouze 7 bytů. Zastavěná plocha a nádvoří domu je…

Prodej bytu 3+kk, 95m2, České Budějovice - České Budějovice 3

SORENT - CB s.r.o.

V zastoupení majitele nabízíme k prodeji byt 3+kk s terasou, který se nachází v posledním podlaží bytového domu, v ulici Klaricova. Bytová jednotka je o podlahové ploše 82,4m2, dispoziční řešení - předsíň, koupelna s vanou a sprchovým koutem, samostatné WC,…

Prodej bytu 3+1, 66m2, České Budějovice - České Budějovice 2

SORENT - CB s.r.o.

Nabízíme Vám v zastoupení majitele prodej prostorného bytu ulice Větrná 52. Dispozice bytu 4.patro s výtahem - 3+1 s šatnou - předsíň, šatna, samostatné WC, koupelna, kuchyně s jídelním koutem (sever), obývací pokoj (západ), pokoj (jih), pokoj (sever), sklep. Byt je…

Prodej bytu 3+kk, 69m2, České Budějovice - České Budějovice 5

SORENT - CB s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme nový světlý, slunný byt 3kk– s celkovou podlahovou plochou 69,3m2, terasa o výměře 20,4m2, prostorný sklep – 3,3m2, parkovací stání v suterénu domu. Dispozice bytu – prostorná předsíň, obývací pokoj s kuchyní (kuchyně včetně…

Prodej bytu 3+1, 66m2, České Budějovice - České Budějovice 3

MANIERE s.r.o.

Přemýšlíte o investici a koupi bytu v Českých Budějovicích? Uvítali by jste koupi bytu i s prověřeným a spolehlivým nájemníkem? Nabízíme pěkný slunný byt 3+1 na Pražském předměstí v Českých Budějovicích, který se nachází ve 4. patře panelového domu…

Prodej bytu 2+1, 56m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Čechova

JUSTO Česká republika

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízíme na prodej byt v osobním vlastnictví o dispozici 2+1 (56 m²) s prostorným sklepem (4 m²). Prosvětlená jednotka je umístěna ve vyvýšeném 1. podlaží zděného bytového domu v ulici Čechova v Českých Budějovicích.…

Prodej bytu 1+1, 38m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Křižíkova

RK Stejskal.cz s.r.o.

Byt o dispozici 1+1 , v osobním vlastnictví, se nachází v Křižíkově ulici ( Havlíčkova kolonie) v Českých Budějovicích, ve 3.patře domu s výtahem. Byt o výměře cca. 38m2 je orientovaný na západ. Pokoj a kuchyň jsou neprůchozí, WC a koupelna jsou…

Prodej bytu 3+1, 75m2, České Budějovice - České Budějovice 2, Písecká

eDO reality

Prostorný byt 3+1 se zasklenou lodžií na sídlišti Vltava ve slepé ulici Písecká, kousek od OC Géčko. Nachází se ve třetím patře panelového domu s výtahem (dům po revitalizaci - fasáda, okna, výtah). Byt se zděným jádrem, jinak v původním stavu. Dispozice se všemi…

Prodej bytu 3+1, 76m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Průběžná

eDO reality

Máte rádi oblast Pražského sídliště a toužíte bydlet v bytě, který jen tak někdo nemá? Pak právě pro Vás tu máme nadstandardně zrekonstruovaný byt 3+1 s lodžií nacházející se v pátém patře panelového domu po revitalizaci (fasáda, okna, střecha, rozvody). Majitelé si dali při…

Prodej bytu 3+1, 67m2, České Budějovice - České Budějovice 2, K. Chocholy

eDO reality

Slunný byt 3+1 se nachází v prvním patře panelového domu po revitalizaci (okna, fasáda, výtah, střecha, rozvody) na okraji sídliště Máj, kde máte přírodu doslova na dosah ruky (Vrbenské rybníky). Nabízí klasickou dispozici se třemi neprůchozími pokoji přístupnými z prostorné…

Prodej bytu 1+1, 48m2, České Budějovice, Matice školské

Nabízím prodej bytové jednotky 1+1 v ulici Matice Školské. Bytová jednotka umístěna ve 2. patře cihlového bytového domu bez výtahu je jednoduše rozdělitelná na 2+1. V této dispozici je již dnes díky vestavěné skříni koncipován. Velmi hezky situovaná jednotka s výhledem…

Prodej atypického bytu, 108m2, České Budějovice, J. Š. Baara

Nabízím k prodeji atypickou bytovou jednotku v ulici J. Š. Baara. Prakticky se jedná o 2 bytové jednotky, v přízemí domu je krásná garsoniéra o výměře 35 m2 a v 1. NP pak byt 2kk o výměře 54 m2. Oba byty mají své soukromí díky…


TOPlist TOPlist