Funkce uživatele
Moje oblíbené nemovitosti Moje filtry Upravit profil Vložit inzerát Dotazy
Region

13 000 000 Kč

G

Mimořádně nehospodárná

  • + provize RK, včetně právního servisu
big left
big right
Nemovitost nabízí
Jiří Rosenfelder

57 043 Kč

Předpokládaná měsíční splátka

Stěhuju.cz

Kalkulace stěhování do 90 sekund

Základní informace

Cena nezahrnuje Provize
Kanalizace Veřejná kanalizace
Konstrukce Zděná
ID nemovitosti 5551
Plocha užitná 290 m²
Dopravní spojení MHD
Zdroje vody Veřejný vodovod
Inženýrské sítě Internet, Plyn
Datum vložení 4. ledna 2024
Energetická náročnost G - Mimořádně nehospodárná
Elektřina 230 V
Způsoby vytápění Lokální - plynové
Příjezdy Dlažba
Stav nemovitosti Dobrý

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji výjimečný, původně renesanční dům z 2. pol. 16. století v ul. Dr. Stejskala v centru Českých Budějovic. Jedná se o řadový měšťanský dům s atikou, sedlovou střechou a loubím v průčelí se dvěma arkádami a raně renesanční křížovou klenbou. Historické klenby jsou z velké části zachovány v celém objektu. Fasáda je vrcholně klasicistní. Dům se skládá z hlavní budovy a dvorního křídla, které uzavírá menší nádvoří. Dům je částečně podsklepen klenbovým sklepem. Nemovitost je vedena jako nemovitá kulturní památka v památkově chráněném území.
Objekt má dvě nadzemní podlaží a podkroví. V přízemí (1. NP) sídlí od roku 1990 provozovna zlatnictví Granát, se samostatným vchodem z ulice. Zastavěná plocha přízemí hl. budovy (bez podloubí a dvorního traktu) měřená z katastru nemovitostí je ca 110m2, plocha nádvoří ca 25m2, plocha dvorního traktu ca 75m2. Celkový pozemek dle Katastrálního úřadu je o výměře 246m2.
V 2. nadzemní podlaží (NP) je byt o dispozici 3+1 o ploše přibližně 85m2. Byt byl před ca 20 lety v rámci možností historických prostor ca ze 2/3 modernizován (podlahy, koupelna, zázemí kuchyně). V tomto patře nacházejí další prostory, aktuálně využívané jako sklady (dříve byty). Dvorní trakt je zde se propojen otevřenou pavlačí. Celková užitná plocha 2. NP je ca 190m2. Z toho skladové prostory tvoří ca 70 m2.
V podkroví je částečně modernizovaný byt 2+kk a rozlehlé půdní prostory.
Ulice Dr. Stejskala je oblíbenou lokalitou mezi náměstím Přemysla Otakara II. a nábřežím Malše. V blízkosti se rovněž nachází parkovací dům a veřejná parkoviště. Vzdálenost k hlavnímu budějovickému náměstí Přemysla Otakara II. je pouhých 60m.
Dům je vhodný jako kombinace bydlení s využitím přízemních prostor, s možností měsíčního příjmu, či jako investice s pravidelným měsíčním výnosem. Znění nájemních smluv a informace o výnosech je možné poskytnout na vyžádání. Prohlídka nemovitosti po dohodě s realitním makléřem zakázky.

Dojezdová vzdálenost

Zadejte cílovou adresu
Zadejte cílovou adresu
Zadejte cílovou adresu

small left
small right