4 812 aktuálních nabídek
od 302 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Stavební pozemek
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres České Budějovice
Poloha v obci
Přípojky
Dostupnost
Prezentace
Uložit filtr

Stavební pozemek na prodej České Budějovice

Aktuálně se zde cena stavebních parcel k prodeji pohybuje od 25 039 Kč do 36 555 200 Kč

Ceny stavebních parcel v okrese České Budějovice

Cena stavebních parcel na prodej v okrese České Budějovice se momentálně pohybuje od 25 039 Kč do 36 555 200 Kč. Průměrná cena stavebního pozemku se v tomto okrese pohybuje kolem 4 450 Kč/m2, zahrady okolo 2 778 Kč/m2 a u zemědělského pozemku je to 246 Kč/m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější stavební parcely k prodeji v okrese České Budějovice.

Jaké jsou pozemky na prodej v okrese České Budějovice?

Na trhu v Českých Budějovicích jsou v současné době různé druhy pozemků, kdy nejpočetnější jsou stavební parcely (143) v cenách od 25 039 Kč, následují ostatní pozemky (44) od 98 000 Kč, zemědělská půda (30) od 37 900 Kč, komerční pozemky (28) od 1 270 500 Kč, zahrady (15) od 950 000 Kč, louky (10) od 171 544 Kč a lesy (7) od 150 000 Kč.

Typy pozemků

Stavební pozemky nebo také stavební parcely umožňují stavbu domu (zastavěná plocha a nádvoří). Zemědělský pozemek zahrnuje ornou půdu, zahradu, louku (trvalý travní porost), ale také například ovocný sad či vinici nebo chmelnici. Dalším specifickým druhem pozemku je lesní pozemek. Samostatnou kapitolou jsou vodní plochy. Pokud se konkrétní pozemek nevejde do jedné z výše uvedených kategorií, uvádí se jako ostatní plocha.

Při koupi pozemku si prostudujte územní plán

Typ pozemku, uváděný při jeho prodeji, není jedinou věcí, kterou je třeba sledovat. Důležité je také plánované využití, definované územním plánem obce. V plánu můžete najít informaci o tom, že současná orná půda bude využita pro výstavbu. Dejte si pozor i na různá omezení výstavby.

Lokality stavebních parcel k prodeji

V okrese České Budějovice nabízíme stavební parcely v celkem 54 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej stavebních parcel v Hosíně (19), Prodej stavebních parcel v Českých Budějovicích (18), Prodej stavebních parcel v Hluboké nad Vltavou (10), Prodej stavebních parcel v Trhových Svinech (6), Prodej stavebních parcel v Horní Stropnici (6), Prodej stavebních parcel v Kamenném Újezdě (4), Prodej stavebních parcel v Borovanech (4), Prodej stavebních parcel v Hůrách (4), Prodej stavebních parcel v Pištíně (4), Prodej stavebních parcel v Dubném (3), Prodej stavebních parcel v Týně nad Vltavou (3), Prodej stavebních parcel v Lišově (3), Prodej stavebních parcel v Dubičném (3), Prodej stavebních parcel v Dobré Vodě u Českých Budějovic (2), Prodej stavebních parcel v Rudolfově (2).

Někdy se vyplatí nehledat stavební parcelu jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem České Budějovice sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prachatice, Strakonice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a Český Krumlov.

Jak vybrat stavební parcelu podle vlastností a lokality

Stavební pozemek nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: okraj obce (44), centrum (33), klidná část obce (23), polosamota (2), zástavba rd (1).

Určitě se ale nespoléhejte na to, že když je v současnosti pozemek v klidné části obce, že tomu bude i nadále. Často se parcela prodává v rámci developerského projektu, takže i na sousedních parcelách brzy vyrostou nové domy, obydlené novými sousedy.

U polohy pozemku však nejde jen o klid na spaní a odpočinek či blízkost k přírodě, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů. Stavební pozemek na kraji malé obce často znamená dojíždění za každé situace: do práce, do školky s dětmi, i pro rohlík ke snídani.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete parcelu v blízkosti železniční nebo  autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého pozemku, na kterém plánujete stavět bydlení, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Stavební parcely podle napojení na inženýrské sítě

Pokud se chystáte stavět, bude při rozhodování o koupi stavebního pozemku hrát roli napojení pozemku na různé inženýrské sítě. V zásadě jde o čtyři přípojky: vodovod, kanalizace, elektřina a plyn. V nabídce stavebních pozemků je možné vyfiltrovat si kompletně zasíťované parcely, které skýtají velký komfort, ovšem jejich cena bývá samozřejmě vyšší.

Zasíťované pozemky naleznete hlavně u nových developerských projektů. Naopak pozemky o samotě, v klidné lokalitě, na tom budou hůře. Na takovém pozemku bez vody pak musíte plánovat se studní, bez kanalizace řešíte jímku nebo ČOV a tak dále, čímž nám rostou i celkové náklady na stavbu.

Velikost stavební parcely, svažitost, poloha

Obvyklá velikost stavebních parcel se pohybuje mezi 700 až 900 m2. Parcely menší než 600 m2 již mohou představovat problém, kdy se na ně například větší bungalov prostě nevejde. Svou roli samozřejmě hraje také tvar celého pozemku.

Platí to i pro svažitost. Čím je větší, tím bude jakákoli stavební činnost dražší. V této souvislosti je vhodné zmínit i další problémy, které může poloha pozemku přinést: pokud je například kanalizace nad pozemkem, bude třeba odpad přečerpávat. U pozemku situovaného pod úrovní ulice vzniká potíž také se stékáním dešťové vody. Každé řešení podobného problému ve výsledku prodražuje vaši stavbu.

U stavebních pozemků proto prostudujte veškerý kontext, jako je jeho svažitost, orientace na světové strany, příjezdové cesty, možné služebnosti, budoucí výstavba v okolí a další.

Nabídka stavebních parcel v okrese České Budějovice dle inzerenta:

V Českých Budějovicích a okolí pochází 141 stavebních parcel z nabídky realitních kanceláří a 2 stavební parcely jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde stavební parcely k prodeji inzerují tyto realitky: RK CHALUPA s.r.o. (20), Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o. (8), FondRealit.cz (8), NEXT REALITY GROUP a.s. (7), RK Stejskal.cz s.r.o. (7), RE/MAX G8 Reality České Budějovice (5), BYDLENÍČKO s.r.o. (5), Jižní reality s.r.o. (4), HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. (4) a RE/MAX Dynamic (4). Další 2 stavební parcely jsou přímo od majitele bez realitky.

Jak najít vhodnou stavební parcelu na prodej v okrese České Budějovice?

Pokud máte konkrétní představu stavební parcely, kterou hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádnou stavební parcelu na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese České Budějovice 8 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví stavební parcela podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout stavební parcelu v Českých Budějovicích?

V okrese České Budějovice působí 81 realitních makléřů, spadajících pod 55 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o. Kamenný Újezd, HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, AD REALITY České Budějovice, RE/MAX Dynamic České Budějovice, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice a RK Stejskal.cz s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese České Budějovice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Romana Marhounová, Petr Šťavíček, Aneta Hanzlíková, Ing. Miroslav Hodina, Jan Kubeš, Klára Šašková, Mgr. Mirlinda Králová, Bc. Pavel Matička, Jitka Bláhová a Ing. Pavel Dědič.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českých Budějovic nabízí Petr Šťavíček (20). Pokud chcete prodat či pronajmout stavební parcelu vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej stavebního pozemku, 5707m2, Komařice - Pašinovice

Ve výhradním zastoupení majitelky Vám nabízíme na prodej pozemek o celkové výměře 5 707 m² v obci Pašinovice, pouhých 15 km od Českých Budějovic. Dle územního plánu obce je pozemek z většinové čá...

Prodej stavebního pozemku, 2368m2, Pištín - Zálužice

Postavte si svůj nový dům na pozemku o výměře 2 368 m². Autem to budete mít jen 10 minut do Českých Budějovic. Obklopeni budete nádhernou přírodou a z terasy uvidíte přímo na hladinu druhého nejv...

4.990.000 Kč (2.107,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 655m2, Ledenice

Prodej stavebního pozemku 655 m? Ledenice

Novinka
2.100.000 Kč (3.206,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 604m2, Ledenice

Prodej stavebního pozemku 604 m? Ledenice

Novinka
1.812.000 Kč (3.000,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Hluboká nad Vltavou

Prodej pozemku k bydlení, 956 m?, Hluboká nad Vltavou

Prodej stavebního pozemku, Hluboká nad Vltavou

Prodej pozemku k bydlení, 1168 m?, Hluboká nad Vltavou

Prodej stavebního pozemku, 777m2, Kamenný Újezd, Plavská

Prodej stavební parcely č. 2388/96, LV 1592, o výměře 777 m2.

3.977.000 Kč (5.118,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Hluboká nad Vltavou

Prodej pozemku, 801 m?, Hluboká nad Vltavou

Prodej stavebního pozemku, Hluboká nad Vltavou

Prodej pozemku k bydlení, 843 m?, Hluboká nad Vltavou

Prodej stavebního pozemku, Hluboká nad Vltavou

Prodej pozemku k bydlení, 1172 m?, Hluboká nad Vltavou

Prodej stavebního pozemku, Hluboká nad Vltavou

Prodej pozemku k bydlení, 1342 m?, Hluboká nad Vltavou

Prodej stavebního pozemku, 1230m2, Hůry, Spádová

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej stavebního pozemku o celkové výměře 1.230m2 v žádané lokalitě obce Hůry u města České Budějovice. Pozemek se nachází v klidné části obce na konci výstavby rodinných domů ve Spádové ulici,…

4.290.000 Kč (3.488,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1005m2, Týn nad Vltavou - Nuzice, Nuzice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej stavebního pozemku o 1005 m2 v obci Nuzice mezi Týnem nad Vltavou a Bechyní s již schváleným stavebním povolením na konkrétní dům Euroline bungalov 1475, nebo Euroline bungalov 1372 dle kritérií Územního plánu obce.…

Prodej stavebního pozemku, 984m2, Trhové Sviny, Branka

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej stavební parcely o 984 m2 v jižní okrajové části města Trhové Sviny, ul Branka. Předmětem prodeje je pozemek, který vznikne na základě již připraveného Geometrického plánu, přiloženého ke Kupní smlouvě při podání na KU.…

3.500.000 Kč (3.557,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1272m2, Hůry, Spádová

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej stavebního pozemku o celkové výměře 1.272 m2 v žádané lokalitě obce Hůry u města České Budějovice. Pozemek se nachází v klidné části obce na konci výstavby rodinných domů ve Spádové…

4.390.000 Kč (3.451,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1036m2, Hůry, Spádová

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej stavebního pozemku o celkové výměře 1.036 m2 v žádané lokalitě, obec Hůry u města České Budějovice. Pozemek se nachází v klidné části obce na konci výstavby rodinných domů ve Spádové…

3.490.000 Kč (3.369,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1951m2, Olešnice - Buková, Buková

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej stavebního pozemku o výměře 1.438 m2 + louka o výměře 513 m2 v klidné obci Buková - Olešnice, okr. České Budějovice. Soubor pozemků je zapsaný na LV číslo 129 v katastrálním území Buková…

Prodej stavebního pozemku, Chotýčany

Prodej pozemku k bydlení, Chotýčany, 2432 m2

Prodej stavebního pozemku, 2863m2, Lipí

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej mírně svažitého pozemku bez porostu o výměře 2.863 m2 na okraji obce Lipí u Českých Budějovic. Prodávaný pozemek: parc. č. 660/81 v k.ú. Lipí, obec Lipí zapsaný na LV č. 249. K dispozici máme platný Územní plán,…

5.153.400,-, (1.800,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1329m2, Staré Hodějovice

RK Stejskal.cz s.r.o.

Prodej pozemku, 1 329 m2, Staré Hodějovice u Českých Budějovic

Novinka
6.100.000 Kč (4.590,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

TOPlist TOPlist