4 927 aktuálních nabídek
od 272 realitních kanceláří a soukromníků
REALDOMUS s.r.o. nabízí

Prodej vily 350 m²

Hojná Voda, Horní Stropnice (okres České Budějovice)

Základní údaje

Datum vložení 14. září 2022 ID nemovitosti 1051
Plocha pozemku 2 342 m² Užitná plocha 350 m²
Plocha zastavěná 220 m² Energetiká náročnost E - Nehospodárná (i)
Dopravní spojení Autobus, Vlak, Silnice Elektřina 230 V, 400 V
Kanalizace Veřejná kanalizace Zdroje vody Veřejný vodovod
Způsoby vytápění Ústřední - plynové, Ústřední - tuhá paliva Konstrukce Jiná
Inženýrské sítě Telefon Parkování Parkoviště
Stav objektu Bezvadný

Popis nemovitosti

Výjimečné místo, výjimečný dům, výjimečná historie - genius loci.

Historická usedlost na Hojné Vodě s překrásným výhledem do údolí se nachází na pozemku o rozloze 2342 m2, v srdci Novohradských Hor, 7 km od Nových Hradů a je výjimečná svou polohou, historií i nezaměnitelnou atmosférou.

Objekt je po citlivé rekonstrukci v letech 2006 - 2010 a je prodáván s veškerým vybavením (nádherný historický nábytek a porcelán).

Původní prvky, včetně krásné a funkční historické pece či kouzelného vinného sklepa s klenbami, se elegantně snoubí s pohodlím dnešní doby.

Usedlost Hojná Voda má 2 obytná patra s celkovou užitnou plochou 350 m2. Nachází se zde celkově 7 pokojů, 3 koupelny, romantická kuchyně se vstupem na zahradu, prostorná půda s možností vestavby a krásné klenbové sklepy.

Na obytnou část navazuje technické zázemí s kotlem na plyn (nádrž na plyn je zakopána na pozemku) a kotlem na tuhá paliva. Součástí pozemku je i dřevník.

Usedlost má vlastní kopanou studnu, která je využívána především jako zdroj užitkové vody, domácnost je napojena na obecní vodovodní řád s výbornou vodou z novohradských hor.

Dům je částečně skryt ve vzrostlé opečovávané zahradě anglického typu se zahradním jezírkem a terasou s posezením. Zahrada tak poskytuje majitelům soukromí i úzké spojení s přírodou. Usedlost na Hojné Vodě je místo, odkud se nikomu nechce odejít.

Usedlost je svou polohou i dispozicí vhodná pro osobní využití k bydlení či rekreaci, ale potenciál má i pro komerční využití, jako školící a rekreační prostor pro firmy (v případě potřeby možnost dobudování apartmánů na velké půdě).

Na pozemku je možné parkovat až 3 vozidla, dvě stání jsou krytá.Usedlosti dodává výjimečnost její umístění s dech beroucím výhledem do krajiny na úpatí Kraví hory (950 m n.m.) i její historie, sahající dle doložených pramenů až do 18. století.

Mnoho návštěvníků Novohradských Hor tento překrásný dům, spolu se Zvonem Setkávání, který se nachází v jeho bezprostřední blízkosti, zná a obdivuje.

Pro více informací a prohlídku volejte makléřce nemovitosti.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Hojná Voda, Horní Stropnice (okres České Budějovice)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Lenka Muselová
Lenka Muselová
Kontaktovat prodejce
REALDOMUS s.r.o.
Reklama
TOPlist TOPlist