4 369 aktuálních nabídek
od 265 realitních kanceláří a soukromníků
MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o. nabízí

Prodej rodinného domu 330 m²

Mačkov (okres Strakonice)

Základní údaje

Datum vložení 2. března 2023 ID nemovitosti 001917KH
Plocha pozemku 2 173 m² Obytná plocha 170 m²
Užitná plocha 330 m² Plocha nebytová 160 m²
Plocha zastavěná 200 m² Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i)
Elektřina 230 V, 400 V Kanalizace Žumpa, septik
Zdroje vody Studna vrtaná Způsoby vytápění Lokální - elektrické
Konstrukce Zděná Balkóny Balkon, Terasa
Inženýrské sítě Telefon Parkování Garáž
Patro 1. Vlastnictví soukromé
Stav objektu Bezvadný

Popis nemovitosti

Plochy: celková výměra 2.183 m2, z toho zastavěná plocha 200 m2.
Lokalita: zájemci o historii jezdí do Blatné na zámek obklopený vodou a nádherným anglickým parkem. Milovníci dobrého pití se nenechají rozptylovat tímto architektonickým skvostem a navštíví sousední lihovar s pivovarem. Ale ten co vyhledává samotu spojenou s romantickým koupáním či potápěním v zatopeném lomu, ať se přemístí pouhé 3 km od Blatné za vesničku Mačkov. Tam se nachází nabízená nemovitost: stylová vilka na samotě s krásnou soukromou zahradou a v jejím blízkém sousedství zmíněný zatopený lom s pláží. Malebná okolní krajina je trochu zapomenutá – a proto tu najdete klid, který dnešní době tolik chybí. Doslova Vás pohladí příjemně zvlněná kulturní krajina s mnoha ukrytými rybníky, kterou si kdysi oblíbila aristokracie - v každé blízké vesnici se totiž nachází zámek. Právě ten sousední asi nejvíce proslavil Christian Battaglia, který má dokonce v Bratronicích bystu s údajem, že za svůj život ujel v sedle kola 935.000 km. O jeho sestře Blance byla napsána i krásná kniha „Cyklistka, osud poslední baronky“. Právě oni projížděli na kole tímto krásným krajem i zcela jistě míjeli kdysi ještě fungující lom u Mačkova.
Popis nemovitosti: vedle lomu stával v nedávné minulosti strážní domek, který však byl kompletně přestavěn na vilku - stylové a útulné rodinné sídlo. Dominuje mu prosklená jižní zimní zahrada, jihovýchodní terasa a mnoho dřevěných prvků, konstrukcí či obložení. Prostorná vstupní hala se schodištěm z masivního dřeva umocňuje styl domu už při vstupu. V přízemí domu je pracovna, koupelna, sklad a prostorný obývací pokoj propojený s kuchyní se spíží a zmíněnou zimní zahradou. V bezvadně prosvětleném patře jsou tři prostorné ložnice s velkým podílem přírodního dřeva a druhá koupelna. Na krásné zahradě o výměře téměř 2.000 m2 se vzrostlými stromy se v rohu protějším vilce nachází hospodářský objekt - zázemí s dvougaráží, saunou, vířivkou a skladem. Hezkým architektonickým prvkem je i kamenná terénní vlna s posezením a vstupem do sklepa. Existuje drobný nesoulad mezi skutečností a katastrální mapou, jehož narovnání bude vhodné napravit – bližší info k tomu u makléře této nemovitosti v naší kanceláři.
Technické informace: voda z vlastní studny, odkanalizováno do septiku na vyvážení, vytápění přímotopy AEG + možnost kamny napojenými do dvou průduchů komínu, teplá voda je elektricky přímo ohřívaná, elektřina 230/400 V. Příjezd po asfaltové komunikaci.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Mačkov (okres Strakonice)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Jiřina Müllerová
Jiřina Müllerová
Kontaktovat prodejce
MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o.
Reklama
TOPlist TOPlist