5 039 aktuálních nabídek
od 293 realitních kanceláří a soukromníků
RK Stejskal.cz s.r.o. nabízí

Prodej vily 222 m²

S. K. Neumanna, České Budějovice 7, České Budějovice

20 990 000 Kč
startovací cena - info v inzerci, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu

Základní údaje

Datum vložení 1. června 2023 ID nemovitosti 5365
Plocha pozemku 489 m² Užitná plocha 222 m²
Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i) Elektřina 230 V
Kanalizace Veřejná kanalizace Zdroje vody Veřejný vodovod
Inženýrské sítě Plyn Stav objektu K rekonstrukci

Popis nemovitosti

S radostí Vám představujeme unikátní možnost zakoupit originální vilu architekta Františka Staška z roku 1929, která pochází z éry prvorepublikové architektury. Tato vila se pyšní zachovalými vnějšími i vnitřními prvky, které dodávají domu jeho nezaměnitelný charakter. Jedná se o jednu z dvojice vil, které mají společnou zeď, původně byly zrcadlově téměř totožné a vyšly z dílny stejného architekta.

Tato vzácná nemovitost nabízí dostatek prostoru pro velkou rodinu nebo více rodin a je možné ji rozdělit na samostatné bytové jednotky, což poskytuje flexibilitu v jejím využití. Kromě toho je také ideální pro podnikání jako reprezentativní sídlo firmy.

Vila je ve stavu vyžadujícím celkovou rekonstrukci a obnovu, ale přináší neomezený potenciál. Její zastavěná plocha činí 149 m2 a nachází se na pozemku o rozloze 489 m2. Mimořádná poloha v ulici S.K. Neumanna na prestižním Lineckém předměstí v Českých Budějovicích nabízí blízkost centra města.

Dispozice domu je následující: suterén s garáží, několika sklepními místnostmi, dílnou, komorami, sklady paliva a potravin, kotelnu a přístup na zahradu. Ve zvýšeném přízemí se nachází chodba, toaleta, světlík, kuchyně se spíží, komora (dříve pravděpodobně místnost pro služebnictvo), obývací pokoj, pokoj, koupelna a pokoj s samostatným WC. V prvním patře se nachází chodba, toaleta, světlík, kuchyně se spíží, komora, obývací pokoj, 2 pokoje a koupelna.

Obytné místnosti jsou velmi prostorné a světlé. Většina oken orientována na jih a západ. Na vyžádání je možné zaslat 3D virtuální prohlídku nemovitosti. Pro větší názornost najdete ve fotografiích i fotografie s vizualizací pro lepší představu o prostoru a jeho možném využítí.

Pozemek: prostorný, rovný pozemek, na zahradě ovocné stromy a keře.

Vila se nachází v atraktivní českobudějovické lokalitě Lineckého předměstí, která nabízí svým obyvatelům nejen příjemnou blízkost centra města (20 minut chůzí od náměstí Přemysla Otakara II.), ale zároveň i možnost spojení s přírodou a sportovního a rekreačního vyžití díky nedaleké Stromovce (15 minut chůze) a cyklostezce podél řeky Vltavy (100 m, 1 minuta chůze), která v současnosti umožňuje propojení Českých Budějovic s Hlubokou nad Vltavou a na druhé straně s Boršovem nad Vltavou. Jedná se o klidnou a oblíbenou lokalitu pro rodinné bydlení.

Objekt je připojen na veškeré inženýrské sítě - městský vodovod, elektřinu, kanalizaci a plyn.

Doporučuji: atraktivní nemovitost s velkým pozemkem poblíž centra města, vhodná k celkové rekonstrukci podle představ nového majitele.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost vlastnit exkluzivní prvorepublikovou vilu, která přináší nejen historický a architektonický klenot, ale také možnosti individualizace a investice do budoucna. Kontaktujte nás co nejdříve, abychom Vám mohli poskytnout další informace a uspořádat prohlídku této mimořádné nemovitosti.

Způsob prodeje: Pro nemovitost je určena tzv. Startovací cena, která v tomto případě činí 20.990.000,- Kč.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

S. K. Neumanna, České Budějovice 7, České Budějovice
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Ing. Lenka Marešová
Ing. Lenka Marešová
Kontaktovat prodejce
RK Stejskal.cz s.r.o.
Reklama
TOPlist TOPlist