4 369 aktuálních nabídek
od 265 realitních kanceláří a soukromníků
MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o. nabízí

Prodej rodinného domu 464 m²

Vodňanské Svobodné Hory, Vodňany (okres Strakonice)

Základní údaje

Datum vložení 6. prosince 2022 ID nemovitosti 001893KH
Plocha pozemku 3 719 m² Obytná plocha 92 m²
Užitná plocha 464 m² Plocha nebytová 173 m²
Plocha zastavěná 366 m² Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i)
Elektřina 230 V, 400 V Kanalizace Žumpa, septik
Zdroje vody Studna vrtaná Způsoby vytápění Lokální - elektrické
Konstrukce Jiná Balkóny Terasa
Inženýrské sítě Telefon Parkování Garáž
Vlastnictví soukromé Stav objektu Dobrý

Popis nemovitosti

Motto:krajina se tu probouzí do rán, která nikde na světě nejsou krásnější.
Pozemky: celkem 3.719 m2.
Lokalita: jižní Čechy–osada Vodňanské Svobodné Hory, v nadm.výšce 508 m, s 18 chalupami v široce rozptýlené zástavbě a 26 trv.žijícími obyvateli, 4 km jihozáp.od starobylého města Vodňany, kde je k dispozici veškerá vybavenost. Nachází se v dostupném trojúhelníku velkých měst: Strakonice/Písek/Prachatice. Vodňansko-synonymum líbezné jihočeské krajiny. V hladinách rybníků se zrcadlí zdi typických původních usedlostí. Jsou tu místa, kde lze zapomenout na čas.
Poloha usedlosti: ještě je na dohled vznosná věž vodňanského chrámu, když vjíždíte do Vodňanských Svobodných Hor a pokračujete cestou kolem kaskády rybníčků-ale pak už civilizace mizí. Obklopí Vás zvlněná krajina s několika původními solitérními statky s uzavřenou dispozicí typu hornorakouského Vierkantu – jedním z nich je nabízená usedlost. Jako zázrakem se tu zachovala atmosféra časů dávno minulých, kterou umocňuje i starobylá výklenková kaple sv.Maří Magdaleny. Tady Vás zblízka osloví duše jihočeské krajiny. Nabízená usedlost je situována na polosamotě, v mírné stráni s výhledem do volné krajiny otevřeným k jihovýchodu. Průčelím s bránou, za níž je uzavřené nádvoří, je orientována k příjezdové cestě. V blízkosti byla nedávno otevřena kavárna s bio obchodem. Zajímavým turistickým bodem je před třemi roky postavená rozhledna Haniperk na Svobodné Hoře ve výšce 640 mnm.
Popis usedlosti: útulný, malý původní jihočeský statek s uzavřeným nádvořím je po kompletní rekonstrukci. Bytelnou zděnou usedlost tvoří obytné stavení, stodola a hospodářské prostory adaptované pro rekreační využití ( např.krytá pergola s venkovním sezením). Tyto stavby společně s krásnou klenutou bránou obklopují uzavřené travnaté nádvoří, které poskytuje majiteli usedlosti naprosté soukromí a pocit bezpečného domova. Krovy v perfektním stavu s novou střešní krytinou z betonové tašky. Z výše položené louky nad statkem se otevírá krásný pohled na střechy usedlosti. Za její bránou Vás pohladí autentická atmosféra původní stavby a jihočeského venkova.
Vnitřní dispozice: z uzavřeného dvora vstoupíme do obytné části přes vstupní chodbu (5,24 m2), vpravo je vstup do obývacího pokoje s kuchyňským koutem (25 m2) a dále do velké ložnice (21,4m2)orientované na východ. Ze vstupní chodby je také vstup na WC (1,44 m2), koupelny se sprchovým koutem (6,06 m2) a po dvou chodech do malé ložnice (14,3 m2). Součástí obytné části je i spíž (1,44 m2) a sklep s domácí vodárnou.
Inženýrské sítě:
El.příkon: 230/400 V – z distrib.sítě EON.
Zdroj pitné vody: ze studny na vlastním pozemku.
Kanalizace: do jímky.
Vytápění: kombinované - s moderními šamotovými přímotopy (ovládané přes GSM), podlahové vytápění i lokálními kamny na tuhá paliva (2 komíny).
Vybavení: satelit, WI-FI, pevná linka telefonu, hromosvod, zabezpečení-alarm.
Komunikační napojení: z místní komunikace, dojezd os.autem až do nádvoří usedlosti

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Vodňanské Svobodné Hory, Vodňany (okres Strakonice)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o.
Reklama
TOPlist TOPlist