5 029 aktuálních nabídek
od 297 realitních kanceláří a soukromníků
JUSTO Česká republika nabízí

Prodej rodinného domu 334 m²

Pohorská Ves (okres Český Krumlov)

Základní údaje

Datum vložení 28. srpna 2023 ID nemovitosti J09513
Plocha celková 334 m² Plocha pozemku 6 896 m²
Obytná plocha 334 m² Užitná plocha 334 m²
Plocha nebytová 334 m² Plocha zastavěná 255 m²
Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i) Patro 1.
Vlastnictví soukromé Stav objektu Po rekonstrukci

Popis nemovitosti

Pokud sníte o nádherné chalupě uprostřed Novohradských hor, mám pro vás skvělou nabídku. Ve výhradním zastoupení majitele vám představuji prodej rodinného domu s pozemkem o výměře 6 896 m², který prošel kompletní a zdařilou rekonstrukcí. Tento dům je skvělým příkladem toho, jak se dá zachovat půvab původní stavby a zároveň vytvořit příjemné a pohodlné bydlení. Právě zdařilá a kompletní rekonstrukce je jedním z důležitých bodů a začneme právě rekonstrukcemi.

Rekonstrukce:
V roce 2013 byla provedena první etapa rekonstrukce, která zahrnovala nová špaletová okna, nový strop ve světnici a dalších místnostech a renovaci krásných kachlových kamen s pecí. Od července 2018 do června 2020 proběhla druhá etapa rekonstrukce, která zcela proměnila vzhled a funkčnost domu. Byla sundána střecha, stržen krov a odstraněny některé zdi bývalého chléva. Zbytek zdiva byl ponechán. Poté byl realizován nový betonový věnec a nový krov z masivních trámů, který byl prodloužen nad novou konstrukcí dřevníku na nových betonových základech. Aby dům ladil s okolní krajinou, byla použita plastová střešní krytina Drdlíkův šindel. Rozhodně vaše oko zaujme i ozdobné zakončení krokví. V domě jsou také nové rozvody vody, odpadu, elektřiny i datové rozvody (připraveno pro kamerový a zabezpečovací systém). Nově osazená jímka o objemu 12 m3, retenční nádrž na dešťovou vodu, či zrekonstruovaný sklep s PVC folií. Kachlová kamna jsou napojena na nový stavebnicový komín. V podkroví je instalována izolace 320mm. Podkroví je obloženo palubkami a má nová okna.

Vytápění / voda:
V domě jsou dva elektrokotle, které se nachází v technické místnosti. Jeden kotel slouží pro přízemí, druhý pro podkroví a dílnu. V koupelně je nové teplovodní podlahové topení. V technické místnosti je také elektrický bojler, elektrický rozvaděč, domácí vodárna a hlavní uzávěr vody. Voda do domu je přiváděna z nové vrtané studny s ponorným čerpadlem. Kromě toho je zaveden ještě jeden zdroj pitné vody z nedaleké studánky. Oba zdroje mají rozbor vody s parametry splňujícími normy pro pitnou vodu.


Dispozice:
Z předsíně můžeme dveřmi vstoupit do dřevníku a technické místnosti, zatímco na opačné straně je chodba s novou prkennou podlahou. Odtud můžeme vejít do koupelny, toalety, komory, místnosti se vstupem do sklepa a spíže. V kuchyni nás zaujme moderní linka s indukční deskou, myčkou a troubou. Součástí světnice jsou také nádherná kachlová kamna s pecí. Podkroví má tvar písmene „U“ a je prostorné s krásnými pohledovými trámy a palubkami. Na druhé straně domu se v přízemí nachází dílna se skladem. V dřevníku i dílně je 400V zásuvka.

Lokalita:
Leopoldov patří k obci Pohorská Ves. Pohorská Ves se nachází v západní části Novohradských hor v těsné blízkosti státní hranice s Rakouskem. Oblíbenou a vyhledávanou lokalitou je také Pohoří na Šumavě, které je vzdálené pouhých 7 km od Leopoldova. Nejbližší obchod je v Pohorské Vsi, obec Malonty je vzdálena necelých 10 kilometrů a Kaplice 20 kilometrů.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Pohorská Ves (okres Český Krumlov)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Martin Hladílek
Martin Hladílek
Kontaktovat prodejce
JUSTO Česká republika
Reklama

Budete potřebovat?

Geodeti
Geodeti

Geo JK

Adresa: Sídliště 506, Velešín, 38232
Email: daniel.kudlacek@seznam.cz
Web: http://geojk.cz
Elektro/IT
Elektro/IT

PCiNET 08 spol. s r.o.

Adresa: Mojné 39, Mojné, 38232
Email: martin.bina@pcinet08.cz
Web: http://www.internetnajihu.cz
TOPlist TOPlist