4 888 aktuálních nabídek
od 274 realitních kanceláří a soukromníků
MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o. nabízí

Prodej chalupy 120 m²

Štěchovice (okres Strakonice)

Základní údaje

Datum vložení 5. dubna 2023 ID nemovitosti 001929KH
Plocha pozemku 2 204 m² Obytná plocha 88 m²
Užitná plocha 120 m² Plocha nebytová 40 m²
Plocha zastavěná 372 m² Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i)
Elektřina 230 V, 400 V Kanalizace Žumpa, septik
Zdroje vody Studna vrtaná Způsoby vytápění Lokální - tuhá paliva
Konstrukce Jiná Parkování Vlastní parkovací stání
Vlastnictví soukromé Stav objektu K rekonstrukci

Popis nemovitosti

Motto: místo skryté pod závojem času…čeká na Vás. Pozemky celkem: 2.204m2, z toho stavební parcela 372 m2 , zahrada 1.498 m2,soukromá přístupová komunikace 334 m2
Lokalita: místo skryté na úpatí Šumavy, cca 25 km od Kašperských Hor. Modravé pásmo jejích vrcholků lemuje horizont výhledu z velké louky obklopené lesem, na níž jsou rozptýlené tři původní šumavské chalupy. Jedna z usedlostí je trvale obydlená. Za chalupou přechází louka do zalesněného úbočí kde se nachází silně pozitivní energetické místo Boží kámen s ozdravnými účinky na člověka, které je zmiňováno i v odborných publikacích. Nejde však o frekventované poutní místo– je známé jen omezenému okruhu lidí. Ze stezky vedoucí k Božímu kamenu, je nabízená chalupa vzdálena několik set metrů, ale je z ní téměř neviditelná. Lokalita je prosvětlená klidem a pohodou. Velmi dobře je autem dostupná i v zimních podmínkách.
Popis nemovitosti: původní malá zděná venkovská usedlost s průčelím, jemuž dominují bílé štíty obytného stavení a stodůlky spojené branou. Ta uzavírá soukromý svět v útulném nádvoří, které je z opačné strany orientované do volné přírody chráněno starým sadem. V chalupě byla provedena příprava na rekonstrukci odhalením a zabezpečením konstrukčních prvků stavby. Pro nového majitele je připravena rovněž alternativa realizace novostavby na místě původní chalupy–a to s kompletní projektovou dokumentací pro novostavbu se dvěma samostatnými bytovými jednotkami – komfortními apartmány vhodnými pro trvalé bydlení i rekreaci. K tomu je již vydáno pravomocné stavební povolení s tím, že realizace již byla zahájena přípravnými pracemi do fáze, kdy se nový vlastník může ještě rozhodnout buď pro rekonstrukci původní chalupy – nebo pro novostavbu. Proto nemá smysl popisovat zde interiéry původní starobylé chalupy. Pro rozhodnutí, zda ji renovovat nebo na jejím místě realizovat její repliku, případně i moderněji pojatou novostavbu ve venkovském stylu je nutno tuto nemovitost vidět - a hlavně vnímat jedinečný genius loci místa.
Vnitřní dispozice původní chalupy: v přízemí se nachází zádveří, kuchyň a dvě místnosti. Dosud nevyužitý půdní prostor nabízí možnost adaptace pro obytný účel se zajímavými interiéry.
Stodola byla opatřena novým krovem usazeným na novém obvodovém betonovém pasu a krytým novou střešní krytinou s kompletními klempířskými prvky v provedení plech. Stejná střešní krytina je připravena i pro obytnou část pro zajištění kompaktního vzhledu obou staveb tvořících usedlost. V návaznosti na obytnou část může být stodůlka v rámci rekonstrukce přizpůsobena různému využití – jako samostatné ubytování pro hosty, příp.jako sportovně-relaxační zázemí, nebo jako stylová venkovní kuchyně s posezením chráněným střechou při větrném nebo deštivém počasí.
Inženýrské sítě:
-el.příkon z distr.sítě 230/400 V,
- voda z kopané studny na vlastním pozemku,
- kanalizace do půvpdního septiku.
Nabídková cena včetně projektové dokumentace se staveb.povolením a nové střešní krytiny

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Štěchovice (okres Strakonice)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Jiřina Müllerová
Jiřina Müllerová
Kontaktovat prodejce
MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o.
Reklama
TOPlist TOPlist