4 927 aktuálních nabídek
od 272 realitních kanceláří a soukromníků
MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o. nabízí

Prodej chalupy 464 m²

Vodňany (okres Strakonice)

Základní údaje

Datum vložení 14. září 2022 ID nemovitosti 001861KH
Plocha pozemku 4 979 m² Obytná plocha 92 m²
Užitná plocha 464 m² Plocha nebytová 173 m²
Plocha zastavěná 366 m² Energetiká náročnost D - Méně úsporná (i)
Elektřina 230 V, 400 V Kanalizace Žumpa, septik
Zdroje vody Studna vrtaná Způsoby vytápění Lokální - elektrické
Konstrukce Jiná Balkóny Terasa
Inženýrské sítě Telefon Parkování Garáž
Vlastnictví soukromé Stav objektu Bezvadný

Popis nemovitosti

Motto:….. krajina se tu probouzí do rán, která nikde na světě nejsou krásnější….
Pozemky: celkem 4.707 m2, plus polovina přístupové komunikace.
Lokalita: jižní Čechy – Vodňanské Svobodné Hory, 508 mnm, v široce rozptýlené zástavbě s 26 trv.žijícími obyvateli,4 km od Vodňan,kde je veškerá obč. vybavenost. Nachází se v trojúhelníku měst Strakonice/Písek/Prachatice. Vodňansko - synonymum líbezné jihočeské krajiny. Jsou tu místa, kde lze zapomenout na čas. Trvalost hodnot, které tu zůstanou i po nás.
Polohai: ještě je na dohled věž vodňanského chrámu, když vjíždíte do Vodň. Svob. Hor a pokračujete kolem kaskády rybníčků - ale pak už civilizace mizí. Obklopí Vás zvlněná krajina s několika pův. usedlostmi. Jednou z nich je ta nabízená, situovaná na polosamotě, v mírné stráni s výhledem do krajiny otevřeným k jihovýchodu. Za její bránou je Váš soukromý svět.
Popis: útulný, malý původní jihočeský statek s uzavřeným nádvořím je po kompletní rekonstrukci. Bytelnou zděnou usedlost tvoří obytné stavení, stodola a hospodářské prostory adaptované pro rekreační využití (krytá pergola s venk.sezením). Tyto stavby společně s klenutou bránou obklopují uzavřené travnaté nádvoří, které poskytuje majiteli usedlosti naprosté soukromí. Krovy v perf.stavu kryté novými betonovými taškami. Z louky nad statkem se otevírá krásný pohled na střechy usedlosti.
Vnitřní dispozice: z uzavřeného nádvoří vstup do obyt. části do předsíně (5,24 m2), z ní vpravo do prostorné světnice s kuch.linkou (25 m2) a dále do velké ložnice (21,4m2)orient.na východ. Z předsíně vstup rovněž na WC (1,44 m2), koupelny se sprch. koutem (6,06 m2) a po dvou schodech do malé ložnice (14,3 m2). Spíž (1,44 m2) a sklep s dom.vodárnou.
Inženýrské sítě:
El.příkon: 230/400 V – z distrib.sítě EON.
Pitná voda: ze studny na vlast.pozemku.
Kanalizace: do jímky.
Vytápění: kombinované - s moderními šamotovými přímotopy (ovládané přes GSM),el.podl. vytápění i kamna na tuhá paliva (2 komíny).
Vybavení: satelit, WI-FI, pevná tel. linka, hromosvod, alarm.
Komun. napoj: z místní komunikace, dojezd os.autem až do nádvoří usedlosti.
Blízko nabízené usedlosti se nachází samost.pozemek o vým.988 m2, jeho část je určena územním plánem k výstavbě. Příjezd přes soused.pozemek s jednou polovinou ve vlastnictví. K pozemku mapována i komunikace v katastru, která ale není fyzicky zrealizovaná. Výhled do vzdálené krajiny je fascinující. Předností je i realizovaný zkušební vrt hl. 38 m a dovedený el.příkon.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Vodňany (okres Strakonice)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o.
Reklama
TOPlist TOPlist