4 935 aktuálních nabídek
od 275 realitních kanceláří a soukromníků
Findeo reality s.r.o. nabízí

Prodej chalupy 160 m²

Žirovnice (okres Pelhřimov)

video
Fotky 12

Základní údaje

Datum vložení 11. července 2022 ID nemovitosti 746
Plocha celková 427 m² Plocha pozemku 427 m²
Užitná plocha 160 m² Plocha zastavěná 108 m²
Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i) Elektřina 110 V, 230 V, 400 V
Kanalizace Vlastní ČOV, Žumpa, septik Zdroje vody Veřejný vodovod
Konstrukce Jiná Stav objektu K rekonstrukci

Popis nemovitosti

Exkluzivní nabídka pozemku s historickou budovou cca 300 let starého špejcharu, který je možno upravit na rodinný dům nebo stylovou chalupu.

Pozemek se nachází na krásném místě obklopeném přírodou, na okraji obce Štítné, která spadá pod Žirovnici, kde najdete veškerou občanskou vybavenost – škola, školka, poliklinika, pošta, knihovna, různé restaurace, obchody a další služby. Na své si přijdou i milovníci sportu a turistiky.

Historie Žirovnice je spjata se zámkem, který stojí na místě původního kamenného hradu. Říká se jí také Perleťové město – v půdě se totiž prakticky po celém městě nachází perleťové úlomky. Kromě zámku s největší freskovou výzdobou v Čechách zde najdeme i další historické památky a turisticky atraktivní objekty. K oblíbeným akcím patří nejrůznější výstavy vč. Zahrady Vysočiny, prohlídky pivovaru aj.

Samotné Štítné žije také bohatým kulturním a společenským životem. Konají se zde pravidelné akce, které ocení děti i dospělí. Např. lampionové průvody, loučení s prázdninami, dětské olympiády, fotbalové turnaje, karnevaly, mikulášské, štrúdliády, koncerty a mnoho dalších.

V souladu s územním plánem obce je možné budovu upravit na rodinný dům nebo stylovou chalupu. Díky své historii a dispozici se nabízí také varianta využití tohoto fascinujícího prostoru pro galerii apod. Zastavěná plocha je 108 m2, pozemek celkem 427 m2. Možnost napojení na elektřinu, vodovod v obci není, odpadní vody je nutno řešit septikem a vlastní čističkou odpadních vod nebo jímkou.

Pro více informací nebo o termín prohlídky kontaktujte makléře.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Žirovnice (okres Pelhřimov)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Lucie Tůmová, MBA
Lucie Tůmová, MBA
Kontaktovat prodejce
Findeo reality s.r.o.
Reklama
TOPlist TOPlist