5 039 aktuálních nabídek
od 293 realitních kanceláří a soukromníků
JUSTO Česká republika nabízí

Prodej chalupy 314 m²

Kaplice, Lenora (okres Prachatice)

Základní údaje

Datum vložení 8. července 2023 ID nemovitosti J09377
Plocha celková 314 m² Plocha pozemku 15 170 m²
Užitná plocha 314 m² Plocha nebytová 314 m²
Plocha zastavěná 176 m² Energetiká náročnost B - Velmi úsporná (i)
Patro 1. Vlastnictví soukromé
Stav objektu Bezvadný

Popis nemovitosti

Chalupa pro náročné v srdci Šumavy. Všudypřítomné dřevo, vůně lesa a pobyt v naprostém soukromí. Poloroubená chalupa z roku 2010 pod Boubínem je buď něco, co vlastně doopravdy nehledáte, anebo právě naopak – absolutní srdcovka, do které se zamilujete na první pohled. 15.000 m² pozemků, kam se čas od času chodí pást jeleni. Tepelné čerpadlo „země-voda“, bazén, vířivka, sauna, technika pro pobyt v horách a žádní sousedé. Čtěte dál.

Ve výhradním zastoupení majitele vám nabízíme jedinečnou chalupu na jedinečném místě - v Kaplici (spadá pod Lenoru), na okraji Boubínského pralesu.

Čím je tohle místo tak unikátní?

Radši se usaďte a nalijte si sklenku vína, bude to na delší povídání. Po 200 metrech dojdete k zastávce místní lokálky. Tou se svezete do Kubovy Hutě, pak nahoru na Boubín a procházkou až na chalupu. Sousedy mít nebudete. Ale v okolí je pár chalup, kde vám místní rádi pomůžou. Tady lidi drží při sobě. Tak se snažte zapadnout.
Autem si lehko dojedete na rakouské sjezdovky. Cestou zpátky si přes mobil roztopíte saunu, nebo zapnete topení. A až budete skrze okna koukat, jak venku chumelí, nezapomeňte si roztopit krb.

Dřevo. Všude, kam se podíváte.

Vyschlého dřeva na zatopení v krbu tady budete mít na deset let dopředu. Dokonce i ovocné dříví na uzení. Borové palubky tu dělala jedna z nejlepších firem. U dubového stolu na terase se budete cítit jako Král Šumavy. Dřevo použité na výrobu nábytku i kuchyně je více než 200 let staré. A má příběh. Na prohlídce vám ho budu rád vyprávět.

Tolik místností, že je ani nespočítáte.

V každém patře je koupelna i samostatná toaleta. O úložný prostor se tady stará garáž, přístěnek pod schody, komora, ale taky půda, kde kdysi přespal celý skautský oddíl.
Přes vstupní předsíň s galerií přijdete do dominanty chalupy – společenské místnosti s kuchyní a krbem. A nahoře? Celkem 6 velkých pokojů a všechny jsou neprůchozí. No a pak tu máte kompletní vlastní wellness.

Tady jste na horách. Bez vybavení to nepůjde.

Dřevník postavil majitel dost velký na to, aby pojal nejen dostatek paliva, ale aby posloužil pro uskladnění/parkování nezbytné techniky. Chov ovcí, přepravu dříví, sekání trávy a další práci pomáhají odpracovat: multikára Polaris s pohonem 4x4 a vozíkem, zahradní traktor Husqvarna, nebo výkonná štípačka na dříví. Nespočet dalšího vybavení (to máte: žebříky, hadice, prodlužováky, nejrůznější hrábě, lopaty, krumpáče, koše, košíky i kropáče, motorovou pilu, křoviňák a… to by bylo opravdu na dlouho).

Pokud chcete více technických detailů, zahrneme vás jimy.
Pokud chcete nasát tu neopakovatelnou atmosféru, přijeďte se podívat.
V obou případech napište skrze formulář zde u inzerátu. Dostanete odpověď s veškerými potřebnými informacemi do 20 minut na e-mail, který uvedete.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Kaplice, Lenora (okres Prachatice)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Tadeáš Vaverka
Tadeáš Vaverka
Kontaktovat prodejce
JUSTO Česká republika
Reklama
TOPlist TOPlist