4 888 aktuálních nabídek
od 274 realitních kanceláří a soukromníků
MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o. nabízí

Prodej stavební parcely 2209 m²

Kvilda (okres Prachatice)

14 900 000 Kč
6 745 Kč za m²

Základní údaje

Datum vložení 11. května 2023 ID nemovitosti 001948KH
Plocha pozemku 2 209 m² Elektřina 230 V, 400 V
Zdroje vody Veřejný vodovod Vlastnictví státní, obecní, jiné

Popis nemovitosti

Motto: jedinečné místo, kde se Vám zatají dech… Výměra: celkem 2.209 m2.
Lokalita: KVILDA – známé horské středisko v centru šumavských Plání - v srdci ŠUMAVSKÉHO NÁRODNÍHO PARKU. Místo, kde příroda vrací člověka z měst do své náruče. Tam, kde v proměnách ročních období intenzivně prociťujeme zvláštní barevné ladění šumavské přírody, blízkost tajemných slatí a hlubokých hvozdů, voňavý průzračně čistý vzduch i zpěv horských potůčků, tančících pod věžemi smrků.
Kvilda je synonymum Šumavy - v posledních letech se rozvíjí do krásy, má vybavenost pro bydlení, letní i zimní turistiku – ale přitom si uchovala typickou atmosféru vysoko položené šumavské horské osady.
Poloha pozemku: nachází se na vysoko položeném okraji Kvildy v místní části Vilémov, ale má dobrou dostupnost z místní zpevněné komunikace. Místo s nádherným výhledem přes Kvildu do údolí Studené Vltavy je vzdálené jen pět minut pěší chůze od centra Kvildy. Spojuje tedy krásu šumavské přírody s blízkým dosahem komfortu, který nabízí vybavenost tohoto horského střediska. Místo je mimo turistickou zónu Kvildy, je skryté – nabízí pocit pobytu v nádherné volné šumavské krajině – ale přitom je velmi blízko centra. Je vhodné pro rekreaci, s možností následného využití i pro bydlení.
Popis pozemku: má parametry špičkového stavebního pozemku pro výjimečně náročnou klientelu. Jeho výměra umožňuje přizpůsobit projektovou dokumentaci představě budoucího vlastníka. Poloha jej předurčuje ke stavbě nového stylového šumavského domu, který využije všech předností výjimečné polohy s výhledem otevřeným k partiím tak krásným až se tají dech. Na pozemku stojí dům s číslem popisným, vhodný spíše k demolici.
Pozemek má jen mírný sklon k jihu ve směru do kvildského údolí. Má bezvadné celodenní oslunění. Svému majiteli nabídne komfortní zázemí na jednom z nejkrásnějších míst v srdci Šumavy. Jde o velmi výjimečnou nabídku, která si zaslouží osobní jednání spojené s návštěvou místa. Prodávající preferuje formu převodu společnosti, která pozemek s domem vlastní a od svého založení nemá žádné obchodní aktivity ani nevlastní jiné nemovitosti. Možné však je i vyvedení této nemovitosti ze společnosti kupní smlouvou – s navýšením prezentované ceny o 15procent odvodu DPH, kterou odvede prodávající státu. Pokud bude kupující plátcem DPH, bude mu DPH státem vrácena.
Inženýrské sítě:
Komunikační napojení – z místní asfaltové komunikace.
Elektrifikace - napojení na veřejnou síť EONu, sloupek se nachází na hranici pozemku.
Kanalizace – do původní jímky na vyvážení s trativodem, možnost se napojit do obecního kanalizačního řadu – podrobné info při prohlídce.
Voda – stávající přípojka z obecního vodovodního řadu.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Kvilda (okres Prachatice)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Jiřina Müllerová
Jiřina Müllerová
Kontaktovat prodejce
MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o.
Reklama
TOPlist TOPlist