3 217 aktuálních nabídek
od 238 realitních kanceláří a soukromníků
MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o. nabízí

Prodej stavební parcely 10090 m²

Stachy (okres Prachatice)

7 000 000 Kč
694 Kč za m²
Návštěvník
243
Již prohlíželo tuto nemovitost

Základní údaje

Datum vložení
4. března 2021
ID nemovitosti
001679KH
Plocha pozemku
10 090 m²
Vlastnictví
soukromé

Popis nemovitosti

Motto: za obzorem všedních dnů je krajina Vašich návratů na Šumavu…..
Výměra: 10.090 m2.
Lokalita: ŠUMAVA, k.ú. Stachy – cca 12 km od Vimperka i Kašperských Hor. Malebná krajina na úbočí mohutných šumavských horských hřebenů v blízkosti známého areálu zimních sportů Zadov – Churáňov, se sjezdovkou Na kobyle a kompletní vybaveností pro letní i zimní rekreaci. V kouzelně krásné krajině kolem Stach lze ještě najít místa, která dosud nepřišla o všechna svá tajemství. Krajina spisovatele Šumavy, Karla Klostermanna. Daleké výhledy, jakými se nemohou pyšnit nejvyšší polohy centrální Šumavy. Cesty lemované starými horskými jeřáby a stráně vonící mateřídouškou. Tepané kříže na rozcestích. Místa, kde se otevírají panoramata tak krásná, až se tají dech – to je Stašsko – bývalá královácká svobodná rychta. To vše vytváří nezaměnitelný genius loci a výjimečnost přívětivé krajiny.
Poloha a popis pozemku:
Pozemek určený platným územním plánem Obce Stachy pro výstavbu se nachází v přírodě a přitom na dohled od prvních domů historické obce Stachy. Celodenně perfektně osluněné místo na polosamotě, bez přímých sousedů, s nerušeným širokým panoramatickým výhledem do krajiny. Je vzácností v naší moderní době, když v dohledu není žádné el.vzdušné vedení, ani jiná rušivá stavba. Nabízený pozemek takový je. Má přímé napojení na místní zpevněnou komunikaci, která jej v dolní části pozemku lemuje a končí v nedalekém lese. To zaručuje minimální průjezd kolem pozemku – ale zároveň jeho velmi dobrou dostupnost. Lokalita se nachází v mírném jižním terénu. Její předností je volný prostor na horské louce a krásné krajinné panorama.
V územním plánu je pozemek zařazen pro výstavbu (občanská vybavenost), plocha určená k výstavbě je na ploše cca 5.500 m2, z toho je zastavitelnost ploch 25%, což je 1.087 m2. Možnosti jsou hotel (penzion), dům s pečovatelskou službou, sportovní zařízení či 8 rodinných/rekreačních domů s podnikáním. Výšková hladina je jedno nadzemní podlaží + podkroví (výška hřebene až 17 m) s možností podsklepení.
Jedná se o výjimečnou nabídku, jakou už je možné najít na Šumavě jen vzácně. Koupi tohoto pozemku lze pojmout také jako dobrou investici – je z těch, jejichž cena bude stoupat úměrně s úbytkem podobných příležitostí. Pozemek se nachází pouhých 100 m od hranice Chráněné krajinné oblasti Šumava.
Technické údaje:
Elektřina: je zažádáno o napojení na distribuční síť.
Voda: obecní voda je ve vzdálenosti cca 200 m, nebo možnost vybudovat vrtanou studnu.
Kanalizace: obecní kanalizace je ve vzdálenosti 200 m.
Komunikační napojení: přímé z komunikace

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Stachy (okres Prachatice)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o.
Reklama
TOPlist TOPlist