3 166 aktuálních nabídek
od 246 realitních kanceláří a soukromníků

MULTIFUNKČNÍ KOMPLEX „U ZLATÉHO KŘÍŽE“

Velké náměstí v Písku

od 3.051.000 Kč
Dispozice bytů:1+kk až 3+kk
Velikosti od:26,4 m2
Velikosti do:152,4 m2
Datum vložení:27. 5. 2020
Energetická náročnost: G - Mimořádně nehospodárná

Popis a vybavení nemovitosti

Nově vznikající polyfunkční objekt na Velkém náměstí v Písku kombinuje prominentní a dostupné komerční prostory a moderní bydlení s vlastním parkováním.

Stabilním nájemcem prostor určených k podnikání je Komerční banka, další komerční prostory jsou vhodné především pro retailové podnikání. Nově vzniklé byty různých dispozic poskytují komfortní klidné bydlení při současné snadné dostupnosti veškerých služeb.

Financování:
Možnosti úvěrového financování nákupu nemovitosti s naším finančním partnerem

Historie:
Nárožní dům č. 27 z roku 1376 se od roku 1737 nazývá domem „U Zlatého kříže“. V roce 1759 jej zakoupila Písecká obec, aby jej pak prodala v roce 1812 pro krajský úřad. Po zrušení krajského úřadu byl dům ponechán pro c. k. hejtmanství, poté se za První republiky budova přestavila do současné funkcionalistické podoby.

Dům je mnoha odborníky považován za architektonický skvost města Písku.

Od devadesátých let až do dnešní doby část budovy slouží pro účely Komerční banky.

Město Písek:
Jihočeský Písek leží hodinu jízdy od Prahy na zlatonosné řece Otavě, jejíž břehy spojuje nejstarší dochovaný kamenný most v Čechách. Město Písek je oceněné titulem Nejlepší místo pro život 2012. Odvíjí nit své „psané“ historie od roku 1243, kdy se je jeho jméno objevilo v královské listině. V roce 1254 zde Přemysl Otakar II. založil královské město. Počátkem 16. stol. patřil Písek k nejbohatším českým městům.

V roce 1532 však postihl město požár, který jej téměř celý zničil. 19. století přineslo Písku novou dobu a rozvoj. Dochází k prolamování obraných hradeb města, hradební příkopy jsou zasypány a na jejich místech je vysazována zeleň. V roce 1875 je do města přivedena železnice. V roce 1887 František Křižík zavádí elektrické osvětlení obloukovými lampami. Elektrárna královského města Písku zahajuje provoz roku 1888 a je funkční dodnes. 14. října 1918 se Písek jako první hlásí k samostatné Československé republice. Tím začíná novodobá historie.

Město Písek zdobí celá škála zajímavých památek a bohatý kulturní život.
Energetická třída
G - Mimořádně nehospodárná
Velikost nemovitostí:
26,4 m2 - 152,4 m2
Dispozice bytů:
1+kk až 3+kk
Datum vložení:
27. 5. 2020
Volné nemovitosti:
Stránka projektu:

Poloha na mapě

Kontakt prodejce:

RG Realitní kancelář s.r.o.

Nemovitost nabízí

RG Realitní kancelář s.r.o.

Velké náměstí 27/19
Písek
39701

Kontaktovat developera

Nevyplnujte

AntiSpam ochrana » součet čísel (6+5) je: (11)

zpracováním osobních údajů

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti Český Internet s.r.o., IČO: 26113571, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice, 370 04 (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců.
Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na osobniudaje@ci.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde

RG Realitní kancelář s.r.o.

TOPlist TOPlist